Придивляючися до суспільно-політичного устрою близькосхідної ісламської республіки, путінський режим побачив своє віддзеркалення.
Цього тижня у Москві з робочим візитом перебуває нещодавно обраний президент Ірану Ібрагім Раїсі. Він – відвертий консерватор, політичний важковаговик і давній близький соратник другого духовного лідера країни Алі Хаменеї.
На думку низки фахівців-іраністів, Раїсі є одним із небагатьох наступників чинного аятоли у разі, коли той несподівано залишить земний світ. Іншими словами, нині в Ірані також протікають приховані від очей широкому загалу процеси так званого "транзиту влади", як було у буремному Казахстані та спокійному Узбекистані кілька років тому.
Безумовно, Владіміру Путіну цікаві ці перипетії у закаспійській ісламській республіці, якщо приміряти їх на його подальшу політичну траєкторію розвитку. Тим більше через Раїсі аятола Хаменеї встиг передати кремлівському "бункерному щуру" свій полум'яний "салом", імовірно попередивши про незворотність долі всіх диктаторів.
Візит іранського президента до Москви відбувається на тлі чергового міжнародного загострення, що зближує дві країни. Буквально днями Тегеран руками своїх єменських маріонеток-хуситів завдав ударів по одному зі стратегічних супротивників на Близькому Сході – Об'єднаних Арабських Еміратах (балістичні ракети та дрони з вибухівкою іранського виробництва знищили об'єкти цивільної інфраструктури в Абу-Дабі, призвівши до кількох сотень смертей – прим. ред.).
Природно, що відповідь не забарилася: влада ОАЕ санкціонувала авіанальоти на Північний Ємен, де окопалися повстанці-хусити. Ці події призвели до інтенсифікації бойової операції проти іранських маріонеток, які без помаху руки з Тегерану самі нічого не вирішують.
У зв'язку з вищевикладеним очевидно, що ватажкам і паліям гібридних воєн в Європі та на Близькому Сході – Путіну з Раїсі – є про що поговорити, а можливо навіть обмінятися підривним досвідом. Дестабілізаційна проблематика посідає ключове місце у переговорах за довгим столом між кремлівським "бункерним щуром" і представником іранського режиму.
Якщо ж подивитися на офіційний порядок денний двосторонніх перемовин, – то на показ протокольний і дещо банальний. Однак, якщо говорити предметно, картина вимальовується зовсім не простою:
Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", на тлі постійного шантажу широкомасштабного наступу на Україну фондовий ринок РФ демонструє різке падіння.