Created with Sketch.

Слідство щодо ексзаступника голови Офісу президента Смирнова завершено

вчора, 15:00

Його підозрюють у незаконному збагаченні, легалізації незаконно набутих коштів та одержанні хабаря в особливо великому розмірі.

НАБУ і САП завершили розслідування справи колишнього заступника керівника Офісу президента (2019-2024).

У період 2020-2022 підозрюваний набув активи вартістю 17,1 млн грн, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі понад 1,3 млн грн. Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 млн грн. Аби приховати ці активи, посадовець оформив їх переважну частину на  брата Ігоря.

У період 2019-2021 Смирнов незаконно набув готівкові кошти, які вирішив легалізувати шляхом будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м. у рекреаційній зоні Одещини. Для маскування таких дій звернувся до бенефіціара товариства, яке володіло землею на березі моря, та передав для зведення об’єктів майже 6,5 млн грн. Готове майно, яким фактично користувався топпосадовець, спочатку оформили на товариство, а після повідомлення йому про підозру у травні 2024 року переоформили на довірену особу.

У 2022 до топпосадовця звернувся власник будівельної компанії з пропозицією надати хабар у вигляді робіт та послуг на суму 100 тис. доларів для зведення одного зі згаданих будинків на узбережжі. За це просив посприяти ухваленню Антимонопольним комітетом України рішення про скасування результатів тендеру, в якому переміг конкурент, а у новому тендері – забезпечити перемогу його компанії. Топпосадовець пристав на пропозицію, використав службове становище та виконав взяті на себе зобов’язання. АМКУ ж згодом ухвалив «потрібне» рішення.

16 квітня САП та НАБУ повідомили про нову підозру колишньому Заступнику Керівника Офісу Президента України.

Про це повідомляє пресслужба САП.

16 квітня 2025 року за дорученням керівника САП прокурор за участю детективів НАБУ повідомив про нову підозру колишньому Заступнику Керівника Офісу Президента України.

У межах досудового розслідування встановлено, що у 2019–2021 роках високопосадовець легалізував незаконно набуті кошти шляхом будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м, що розташовані в рекреаційній зоні на території Одеської області.

З’ясовано, що він звернувся до бенефіціара товариства, яке володіло землею на березі моря, та передав майже 6,5 млн грн для зведення об’єктів. Попри те, що фактично указаними об’єктами користувався високопосадовець, право власності на них було оформлено на товариство, а вже після повідомлення йому про підозру переоформлено на довірену особу.

Крім того, САП та НАБУ з’ясували, що у 2022 році до топпосадовця звернувся власник будівельної компанії із проханням посприяти ухваленню Антимонопольним комітетом України рішення про скасування результатів тендеру, у якому перемогло інше товариство, та забезпечити перемогу саме його компанії. За це він пообіцяв високопосадовцю надати послуги та роботи для зведення одного з будинків на узбережжі на загальну суму 100 тис. дол. США.

Високопосадовець погодився на висунуту пропозицію та, використавши своє службове становище, виконав узяті зобов’язання. Антимонопольний комітет України ж згодом ухвалив «потрібне» рішення.

На сьогодні колишньому Заступнику Керівника Офісу Президента України інкриміновано одержання неправомірної вигоди в розмірі 100 тис. дол. США та легалізацію незаконно набутих коштів, тобто вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 368-5, ч. ч. 1, 2 ст. 209 та ч. 4 ст. 368 КК України. Власнику будівельної компанії повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 369 КК України.

5 травня Ексзаступника Єрмака Смирнова відправили під варту з можливістю внесення застави.

Ексзаступника голови Офісу президента Андрія Смирнова відправили під варту з можливістю внесення застави розміром 18 мільйонів гривень.

6 травня за Смирнова внесли заставу у 18 мільйонів гривень.

Читайте також
«Калабашкінство» в СБУ
Політика
На зміну корупції йде дуже велика корупція…
Опінії
Комбат ЗСУ «обклав даниною» підлеглих
Кримінал
Ексзаступника Єрмака Смирнова відправили під варту з можливістю внесення застави
Кримінал
КОРУПЦІЯ В ЛКК: ПРАВДА, ЯКУ ПРИХОВУВАЛИ РОКАМИ
Кримінал
«Слугу народу» Тетяну Крупу знову спіймали з телефоном у СІЗО
Кримінал