Created with Sketch.

Словенія передасть Україні танки М-84 (ліцензійний варіант Т-72)

22.04.2022, 11:55
Словенський танк М-84

Натомість Словенія отримає німецькі Leopard 2 та Marder

Німеччина вирішила змінити схему військової допомоги для України – замість прямих поставок своєї зброї Берлін готовий оплачувати передачу радянської техніки для ЗСУ, - повідомляє Defence Expres.

Уряди Словенії та Німеччини досягли такої угоди – словенці передають нам свої танки часів Варшавського договору, натомість отримують від німців замовлені танки Leopard 2, бойові машини піхоти Marder та колісні бронемашини Fuchs. Про це пише німецьке видання FAZ.

Автори публікації написали, що Словенія нам планує передавати танки Т-72. Але тут є деяка помилка – армія Словенії має на озброєнні танки югославського виробництва М-84, ліцензійна копія радянського Т-72М1. За даними The Military Balance за 2021 рік, Словенія має в строю 14 танків М-84, ще 32 – на зберіганні.

Словенський танк М-84

Відзначається, що так Берлін вирішив перейти на нову схему військової допомоги України, названу "обмін по кільцю" - замість прямої передачі ЗСУ свого озброєння Німеччина готова оплачувати поставки нам радянської техніки в "третіх країнах", і в свою чергу уже "третім країнам" як "компенсатор" постачати зброю свого виробництва.

Такий варіант допомоги може виявитись не зовсім вигідним не тільки Україні, але й "третій стороні". Наприклад, Словенія просила у Німеччини поставити взагалі-то БМП Puma та колісні бронемашини Boxer.

Німецька бронемашина Fuchs

Лишається невідомим, чи буде Німеччина виконувати свою обіцянку про поставку Україні 50 танків Leopard 1A5 та 30 БМП Marder.

Танки М-84 – це єдиний зразок бронетехніки часів Варшавського договору, який стоїть на озброєнні армії Словенії. Зі зброї радянського виробництва – там є ПЗРК "Игла", кількість невідома.

БМП Marder під час маневрів німецької армії

Читайте також
У США хочуть вчетверо збільшити закупівлю ракет Patriot — Bloomberg
Політика
Guardian: У США залишилося близько 25% ракет Patriot для своїх військових потреб
Війна
FT: Польща планує збільшити виробництво снарядів уп’ятеро
Політика
Нова небезпека з повітря
Війна
Литва, Латвія та Естонія повідомили ООН про вихід із договору про заборону протипіхотних мін
Світ
Іран відмовився від російських Су-35 на користь китайських винищувачів
Політика