Created with Sketch.

Німецька допомога Україні: під Шольцем хитається канцлерське крісло

21.04.2022, 21:27
Фото: Daily Express

Ситуація з російською агресією проти України неабияк стимулює і внутрішньополітичний конфлікт у Федеративній Республіці Німеччина.

Ось ця дилема, «важка зброя Україні негайно або лише санкції та не більше» досить рельєфно лягла на властиву для німецької політики розбіжність між двома найбільшими партіями – ХДС/ХСС і СДП. Якщо простіше, то обидві партії опираються двома ногами на німецьку промисловість.

Проте із ХДС/ХСС пов'язані більш євроатлантичні та орієнтовані на посилення сектору безпеки й оборони рішення. Тоді як СДП – більше про "санкції", "денуклеаризацію", мир і певні нотки пацифізму тощо.

Кандидат у федеральні канцлери 2021 року, один із лідерів ХДС/ХСС Фрідрих Мерц розкритикував Олафа Шольца за рішення щодо викреслення важких озброєнь із допомоги Україні. Партія Анґели Меркель (маємо на увазі тільки ХДС – прим. ред.) готує проєкт рішення про надання зброї, який може означати початок підготовки вотуму недовіри Шольцу.

Важливо й інше: не виключено, що діячі ХДС, якби були в уряді, а не в опозиції, – приймали б такі ж рішення як і СДПН зараз. Тобто, надто сильно вже детерміноване економічними колами питання ставлення політикуму до дилеми відносин із росією та Україною.

Банальність, але факт: московія для Німеччини – це вигідне джерело дешевих ресурсів. У зв'язку з цим міжнародна безпека не для всіх німецьких політиків виглядає таким вагомим аргументом.

Утім, у підсумку саме соціал-демократи принесли на своїх плечах у нову німецьку політику після падіння Берлінської стіни своєрідне продовження так званої "Ostpolitik"  – політики добросусідства і навіть певного зближення спершу з СССР, а згодом і з російською федерацією.

Якщо Шольца "знімуть" з посади через Україну, успіх ХДС і повернення їх "на білому коні" у владну коаліцію аж дуже вже вірогідне. І це буде раптова перемога ХДС у стилі "я ж казав", яку навряд чи можна було б очікувати без війни.

Політичний консультант. Голова Центру політичних студій «Доктрина»

Читайте також
Де санкції проти Росатому?
Опінії
Нафта подорожчала після дозволу США бити по рф ракетами ATACMS
Політика
Трамп уникає перевірок ФБР для кандидатів на ключові посади
Політика
Ідіотократія Трампа: ми з вами вже бачили приклад зламаної системи
Опінії
Шольц вперше за два роки провів переговори з путіним
Політика
Сіоніст-хрестоносець стане очільником Пентагону
Політика