Created with Sketch.

"Слузі неукраїнського народу" Марченко та її помічниці повідомлено про підозру

12.07.2023, 07:18

"Слуги неукраїнського народу" допомагали чоловікам у перетині кордону, прикриваючись благодійним фондом.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили про підозру народній депутатці та її помічниці, йдеться у повідомленні САП.

Дії нардепа та її помічниці кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 369-2 КК України. Обраницю підозрюють у зловживанні впливом.

НАБУ і САП оприлюднили також перехоплення розмов нардепки. 

Ймовірно, йдеться про Людмилу Марченко — народну депутатку з Тернопільщини від «Слуги народу». По батькові обраниці — Іванівна — співпадає з озвученим в записах розмов фігурантів справи.

У межах досудового розслідування встановлено, що депутатка спільно зі своєю помічницею за грошову винагороду пообіцяла громадянину забезпечити прийняття уповноваженим особами обласної військової адміністрації рішення про дозвіл на виїзд за межі України, а також внесення відповідних відомостей до Інформаційної системи «Шлях».

Для цього було організовано звернення благодійної організації до однієї з районних військових адміністрацій, на підставі чого ОВА прийняте рішення про надання дозволу на проїзд через державний кордон України в якості волонтера з метою перевезення гуманітарного вантажу на територію України. За цю послугу учасники оборудки запросили у чоловіка $5,3 тисячі та взяли завдаток.

Після одержання дозволу помічниця нардепа зустрілась з громадянином та отримала від нього другу частину обумовлених коштів — $2,8 тисяч.

Досудове розслідування триває.

Раніше речниця фракції "Слуга народу" Палійчук повідомила, що "фракція вивчить усі факти й обставини цієї події і у разі наявності вини ухвалить рішення про виключення з фракції, як ми це робили уже багато разів".

Пряма мова Палійчук: "Інформацію стосовно помічниці Людмили Марченко дізналися зі ЗМІ. Наразі очікуємо офіційних повідомлень від правоохоронних органів. Усе, що нам відомо станом на цю годину, - це те, що Людмила Марченко перебуває на восьмому місяці вагітності і готується до народження дитини".

Читайте також
«Луганські косметологи» у Вінниці
Політика
Чи можна перемогти ворога зовнішнього, не здолавши внутрішнього?
Політика
Українські дрони «Генерал Черешня» продають за кордон через британську фірму
Війна
НАЗК перевіряє спосіб життя полковника СБУ Калабашкіна
Політика
Готель «Звірів» на підставних осіб
Кримінал
Глобинський районний суд продовжить розгляд корупційної справи Миколи Носи
Кримінал