Created with Sketch.

Сьогодні мусульманський світ відзначає Маулід ан-Набі — народження пророка Мухаммада

17.10.2021, 20:16
Фото: росЗМІ

Це свято не є канонічним, втім в деяких країнах ввечері мусульмани збираються у мечетях, слухають читання Корану і літературні твори.

Сьогодні мусульманський світ відзначає Маулід ан-Набі — народження пророка Мухаммада.

Про це у себе на сторінці у ФБ написав муфтій мусульман України Саід Ісмагілов.

Муфтій нагадав, що засновник Іслама народився в часи жорстокого арабського язичництва, посеред пустелі у священному місті Мекка, в родині, де батько помер, так і не дочекавшись народження свого сина.
 
Пророк Мухаммад прожив лише 63 роки, з них 23 роки він проповідував віру в єдиного Бога, та високі моральні цінності Ісламу. Його пророча діяльність була надзвичайно вдалою. За 23 роки він блискуче переміг примітивний, але надзвичайно жорстокий арабський політеїзм; встановив єдинобожжя; об'єднав розсварені арабські племена в єдину мусульманську державу; залишив по собі зразок всіх моральних чеснот; і запустив таку пасіонарну хвилю, що Іслам стрімко розповсюдився на трьох континентах”, — написав Ісмагілов.
 
Муфтій зауважує, що при цьому всьому Мухаммад був звичайною людиною, з надзвичайно великим і добрим серцем.

Люди любили його за життя, і вже понад чотирнадцять століть люблять і пишаються ним після його смерті. На знак любові, пошани, та поваги, кожен мусульманин під час молитви згадує ім'я пророка Мухаммада у своїх молитвах”, — також наголосив Ісмагілов.
 
За словами богослова, Маулід ан-Набі не є канонічним мусульманським святом, не існує спеціальних молитов, або якихось спеціальних обрядів для цього дня.

Проте в мусульманському світі заведено читати проповіді присвячені його життю та духовному подвижництву, а в деяких країнах у вечорі мусульмани збираються у мечетях, слухають читання Корану і касиди (літературні твори у вигляді віршів або поем), в яких поетично описується життя Пророка Мухаммада.


 

Читайте також
ХРИСТИЯНСТВО І ВЕДИЧНА ВІРА
Історія
ЮДАЇЗМ ТА ХРИСТИЯНІЗМ
Історія
У Криму окупаційна влада розпочала демонтаж останньої української церкви на півострові
Війна
Неоязичництво як постмодерністський симулякр
Історія
Юдейська фальш переписаного вчення Христа
Історія
Християни-фанатики палили не відьом, а... жінок
Життя