Велика Британія, Німеччина, Франція та США більше не обмежують дальність зброї, що передається Україні.
Велика Британія, Франція, Німеччина та США скасували обмеження на деякі військові поставки для України.
Про це повідомляє Китайська глобальна телевізійна мережа в Європі (CGTN Europe) в X (Twitter) з посиланням на канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Крім того, інформація підтверджується Clash Report, який стверджує, що Берлін більше не обмежує поставки далекобійної зброї для України, що може означати передачу ЗСУ ракет Taurus і можливості їх подальшого використання.
За словами Мерца, відтепер Україна має дозвіл завдавати удари на великі відстані із західної зброї по території росії.
Нагадаємо, канцлер ФРН Фрідріх Мерц заявив, що Україна може покладатися на німецький уряд в контексті постачання крилатих ракет Taurus. За словами Мерца, останніми місяцями через ситуацію зі зміною уряду Німеччина була дещо «стриманою» у форматі Є3 (Велика Британія, Франція і ФРН). Новий канцлер має намір активно брати в ньому участь. Зокрема, він планує зустрітися з британським колегою Кіром Стармером найближчим часом, а президент Франції Еммануель Макрон став першим лідером, до якого він здійснив візит як канцлер. З обома лідерами Мерц планує проводити «інтенсивні консультації» щодо підтримки України.
Так, ексміністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив своє обурення та розчарування щодо затягування поставок зброї Україні та запровадження жорстких санкцій проти росії. Його саркастичне повідомлення зʼявилося у соцмережі Х після чергової масованої ракетної атаки рф на українські міста та села.
Ландсбергіс, відомий своєю жорсткою позицією щодо російської агресії, не стримав сарказму у своєму дописі, опублікованому в неділю, після нічних масштабних атак на Україну.
Попередній канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично виступив проти постачання далекобійної зброї Україні. Він аргументував це необхідністю уникнути конфлікту між НАТО і росією. Тим часом більшість німецьких законодавців хотіли, щоб країна поставила Україні ракети дальнього радіуса дії.