Кримінальна справа стосовно бійки за участі Іллі Киви передана в ДБР.
Відповідне рішення було прийняте генеральним прокурором Русланом Рябошапкою. Офіс генпрокурора об'єднав два провадження (відкрите поліцією за заявою Киви і Рябошапкою щодо Киви) і доручив його ДБР.
Попри те, що кримінальною справою відтепер не займатиметься підконтрольна Авакову структура, у покаранні скандального проросійського депутата виникають сумніви. Адже у ДБР неодноразово відмовлялися розслідувати діяльність Киви.
Так, теруправління ДБР, розташоване у місті Полтава, більше ніж пів року саботує розслідування у справі залякувань та знищення майна головного редактора «Останнього Бастіону» Геннадія Сікалова.
Ряд обставин вказує на те, що за нападами у формі підпалу майна (автівки та нерухомості), які відбулися у березні та травні 2019 року, стоїть саме Ілля Кива. Особи, що здійснювали підпал авто, були ідентифіковані і їхній зв’язок з нинішнім народним депутатом є безперечним.
Погрози у бік Геннадія Сікалова посипалися після того як «Останній Бастіон» оприлюднив ряд викривальних стосовно Киви матеріалів. Поліцейські чини відмовилися розслідувати справу пославшись на те, що Кива має «дах» в особі самого Арсена Авакова.
У ДБР справу також саботували – попри судові ухвали.
Чергові заяви стосовно Киви були подані до ДБР наприкінці 2019 року. Їхньою підставою стали погрози вбивством, які Кива адресував чоловікові, з якими у нього трапилася суперечка.
За цим фактом до ДБР було спрямовано одразу кілька заява. Одну з таких заяв написав громадський активіст Сергій Стерненко.
Проте у ДБР не побачили підстав для відкриття провадження. «Я звернувся до ДБР із заявою про вчинення злочину, і ось отримав відповідь. Бюро не побачило складу правопорушення у обіцянці відрізати голову», – прокоментував ситуацію Стерненко.
З огляду на сказане існує чимало причин сумніватися у тому, що ДБР таки здійснить об’єктивне розслідування у черговій справі за участі Киви.