Created with Sketch.

Справа Шабуніна як приклад для наслідування?

17:03

Артем Шило, якому НАБУ повідомило про підозру, вирішив уникнути кримінальної відповідальності «методом Шабуніна».

Як повідомляє Інтернет-видання «Фраза», колишній радник Офісу Президента та екс-співробітник Служби безпеки України Артем Шило, якому НАБУ повідомило про підозру в причетності до розкрадання коштів «Укрзалізниці», вирішив уникнути кримінальної відповідальності «методом Шабуніна» – тобто фіктивно влаштуватись на військову службу з метою зупинити кримінальне провадження.

Кажуть, Артему Вікторовичу запала в душу історія про те, як професійний громадський активіст Шабунін у червні 2017 року біля Дніпровського районного військкомату Києва настукав по фізіономії так званому «блогеру та журналісту» Філімоненку. Причиною мордобою було те, що в 2012 році Філімоненко, Шабунін і ще один «борець з корупцією» Лємєнов, які на той час разом промишляли під прапором так званого руху «Чесно», не поділили гроші – як потім свідок Лємєнов розповідав у судовому засіданні, Філімоненко брав гроші з кандидатів у депутати за те, щоби рух «Чесно» не публікував на них компромат, але з соратниками по антикорупційній боротьбі не ділився. Шабунін і Лємєнов тоді образились на Філімоненка й відсунули його від корита, а за перебігом п’ятьох років Філімоненко вирішив помститись – прийшов під Дніпровський райвійськкомат і став питати у військовозобов’язаного Шабуніна, якого викликали для звірення анкетних даних, чи збирається Шабунін захищати Батьківщину.

Підступність запитання полягала в тому, що Шабунін на той час вже купив собі довідку про непридатність до військової служби через наявність бородавок. І тому з метою затулити фонтан філімоненківського красномовства настукав йому по мармизі.

За фактом побиття писку було розпочато кримінальне провадження й справа щодо Шабуніна з обвинувальним актом попрямувала до суду. Але як тільки розпочалось широкомасштабне вторгнення, Шабунін домовився з командиром 207 окремого батальйону ТрО підполковником Юшком про те, щоби Юшко фіктивно зарахував Шабуніна на військову службу й видав йому завідомо підроблений військовий квиток із записом про те, що Шабунін, начебто, склав військову присягу.

Упродовж півтора року солдат Шабунін фіктивно рахувався у батальйоні на посадах стрільця, водія-електрика й навіть розвідника, при цьому жодного разу у своїх підрозділах не з’явився, проживав у Києві та пиячив у кафе «Зигзаг» разом з головною редакторкою «Української правди» Мусаєвою, що не завадило підполковнику Юшку не тільки виплачувати солдату Шабуніну грошове забезпечення (23 тис. грн на місяць) та додаткову винагороду за виконання завдань в умовах воєнного стану (30 тис. на місяць), але навіть платити «бойові» (100 тис. грн. на місяць) влітку 2023 року. Більш того, підполковник Юшко продав ухилянту Шабунін довідку ф.6 про безпосередню участь у бойових діях і видав довідку в суд про те, що солдат Шабунін живе в окопах у Бахмутському районі.

27 червня 2023 року адвокат Шабуніна – член правління псевдо-громадської організації «Центр протидії корупції» Олена Щербан – подала до Дніпровського райсуду клопотання про зупинення розгляду справи про мордобій на тій підставі, що обвинувачений Шабунін був мобілізований, перебуває на фронті й не може прибути в столицю для участі в судовому засіданні. У такий спосіб борчиня з корупцією сподівалась дочекатись, доки сплине термін притягнення Шабуніна до кримінальної відповідальності, після чого справа має бути закрита «по строках».

І, дійсно, на підставі довідки, виданої підполковником Юшком, суд зупинив провадження. Пізніше в такий же ж спосіб уникнути кримінальної відповідальності намагався Роман Насіров. І ось тепер, як повідомляє «Фраза», фіктивно мобілізуватись збирається підозрюваний Шило.

Але є нюанс. У квітні 2024 року Дніпровський районний суд виявив, що ні на якому фронті військовослужбовець за мобілізацією Шабунін ніколи не був, натомість проживає в Києві. У зв’язку з цим судовий розгляд справи відновлений (до речі, наступне засідання призначено на 28.04.2025). Тож не факт, що Шилу вдасться провернути аферу з фіктивною мобілізацією, яка не вдалась навіть Шабуніну.

Відомий журналіст, публіцист і блогер, який прославився своїми журналістськими розслідуваннями і гучними політичними статтями.

Читайте також
Очільники НАЗК і ЦПК продовжують розважати шановну публіку
Опінії
Коли НАБУ і САП візьмуться за Шабуніна?
Опінії
Дезертир Шабунін знову не прибув до військової частини
Політика
Рятуйте, хто в Бога вірує!
Опінії
Злочинна влада переслідує військовослужбовців!
Опінії
Семен Кривонос рятує ухилянта Шабуніна
Опінії