Created with Sketch.

США дуже уважно стежать за війною дронів, яка розгорнулася на полях битв в Україні

27.03.2024, 17:56

Там чудово розуміють загрози, які несуть дрони для класичної армії вчорашнього дня.

У лютому 2024 року було оголошено, що армія США закупить у військової корпорації Raytheon 600 перехоплювачів дронів Coyote 2C за ціною 125 тисяч доларів за одиницю.

Ця новина свідчить, що військові США дуже уважно стежать за війною дронів, яка розгорнулася на полях битв в Україні, і чудово розуміють загрози, які несуть дрони для класичної армії вчорашнього дня.

Цікаво простежити історію створення дронів-перехоплювачів Coyote.

Вона почалася ще 2004 року, коли американським ученим знадобився легкий, дешевий безпілотник для вивчення ураганів. Такими безпілотниками мали "обстрілювати" смерчі та урагани й отримувати дані просто з середини цих небезпечних природних явищ.

Перший Койот розробила 2009 року маловідома компанія Advanced Ceramic Research, він мав складні крила та оперення для швидкого запуску з пускової труби або скидання з літака.

Дрони тоді були здебільшого великі й дорогі, і маленький, відносно простий і дешевий Койот зацікавив, зокрема військових. На цьому безпілотнику вперше у світі було протестовано елементи «рою дронів» для подолання ППО противника і для захисту від повітряного нападу.

У 2015 команду розробників і безпілотник купила Raytheon Missile & Defense. Рейтеон на замовлення Пентагону почала розробку баражуючого боєприпасу і перехоплювача дронів на основі технології Койота.

У розробку було вкладено сотні мільйонів доларів — і грошей корпорації, і грошей замовника (Пентагону). У нас таке просто немислимо - нашим розробникам ніхто не платить за розробки, вважаючи, що можна цілком собі розробляти космічні кораблі за 25% дозволеної прибутковості на оборонних замовленнях (якщо вони будуть).

Рейтеон розробила бойову систему на основі «старого» Койота з електричним двигуном, яка вже стоїть на озброєнні армії США, і абсолютно новий реактивний безпілотник Coyote Block 2. Саме його зараз збираються закуповувати.

А тим часом Raytheon Technologies уклала з американськими ВМС контракт на модернізацію першого електричного Койота до рівня Coyote Block 3 — у цьому варіанті знову електричний безпілотник буде багаторазовим для ведення розвідки та нанесення ударів по легких повітряних і надводних цілях (для боротьби з легкими моторними човнами та морськими дронам-камікадзе). Для виконання цього завдання Рейтеон отримала від держави 147 млн доларів — тільки на розробку технології.

Ось так це працює на дикому Заході, а в нас вважають, що «вільний ринок» сам десь знайде гроші на розробку, розробить і продасть державі найкращі у світі безпілотники за наймізернішою ціною.

Це називається рекет.

Читайте також
Південна Корея відмовиться від мінометів і замінить їх на FPV-дрони
Світ
Чому Україна може навчити армію США?
Світ
У США створили програму Shrike, яка дозволяє за хвилину наводити дрони на ціль
Війна
Сучасна війна ще більше революціонізується
Опінії
Нова сторінка в історії воєн
Опінії
Доки Зеленський розповідає про міфічний мільйон дронів, українські стартапи створюють армію роботів
Війна