Created with Sketch.

США нададуть Україні реактивні системи залпового вогню, - The New York Times

28.05.2022, 15:55

Про передачу РСЗВ MLRS, ймовірно, буде оголошено наступного тижня

Адміністрація президента США Джо Байдена погодила відправку в Україну реактивних систем залпового вогню великої дальності MLRS.

Про це повідомляє The New York Times.

Про передачу РСЗВ MLRS, ймовірно, буде оголошено наступного тижня. РСЗВ, які передадуть Україні, можуть стріляти набагато далі, ніж пускові установки, які зараз у нас є.

Хоча чиновники не надали детальну інформацію про те, які саме типи боєприпасів для РЗСВ нададуть Сполучені Штати, Пентагон найчастіше використовує ракети M31 GMLRS для MLRS — високоточної зброї з супутниковим наведенням, яка несе приблизно таку ж кількість вибухівки, що й 225-кілограмова бомба, скинута з повітря.

Вони можуть летіти на відстань понад 65 кілометрів, що значно виходить за межі дії будь-якої артилерії, яку зараз використовує Україна. Згідно зі звітом, опублікованим Дослідницькою службою Конгресу в червні, Пентагон витратив приблизно 5,4 мільярда доларів на закупівлю понад 42 000 таких ракет з 1998 року.

З цієї причини серед чиновників Адміністрації президента Джо Байдена виникла деяка настороженість щодо того, що президент московії владімір путін може розцінити передачу як провокаційну.

США також планують включити високомобільні артилерійські ракетні системи (HIMARS), реактивні системи залпового вогню, які рухаються на колісних вантажних шасі, до наступного пакету озброєння, що буде передано Україні.

Реактивні системи доповнять 155-міліметрові гаубиці, які Сполучені Штати почали надсилати Україні минулого місяця, оскільки московія перейшла до нової фази війни, зосередившись на захопленні більшої території в регіоні Донбасу на сході України.

HIMARS можуть перевозити капсулу з шістьма ракетами GMLRS або однією керованою ракетою і можуть швидко переміщатися після пострілу. Система капсул, в якій кожна ракета попередньо завантажена в одноразову пускову трубу, може бути швидко встановлена на вантажівку і викинута після запуску, що забезпечує явну перевагу перед російськими артилерійськими ракетними системами, в яких ракети повинні завантажуватися по одній.

Блок із шести ракет GMLRS може бути випущений за лічені секунди і може завдати цілі такої ж шкоди, як і повітряний удар керованими бомбами.

Прессекретар Пентагону Джон Кірбі в п'ятницю відмовився підтвердити, що було прийнято рішення надати пускові установки. Однак видання The Wall Street Journal також підтвердило інформацію про намір США передати Україні MLRS та HIMARS.

Довідково

M270 MLRS (англ. M270 Multiple Launch Rocket System) — американська реактивна система залпового вогню на гусеничній базі БМП «Бредлі» виробництва компанії Vought.

РСЗВ M270 призначена для виконання в будь-який час доби та за різних погодних умов бойових завдань з ураження і знищення з закритих вогневих позицій на відстанях понад 30 км, районів зосередження військ та бойової техніки, позицій ствольної та реактивної артилерії противника, районів розгортання його сил і засобів протиповітряної оборони, вантажних автомобілів, легкоброньованих бронетранспортерів, а також командних пунктів, вузлів зв'язку та інших площинних цілей

Конструкція та характеристики

Загальна конструкція

До складу реактивної системи залпового вогню M270 MLRS входять:

Пускова установка

Основними частинами бойової машини М270 є шасі і артилерійська частина. До артилерійської частини ПУ входять:

Артилерійська частина БМ М270 змонтована на модифікованому подовженому гусеничному шасі бойової машини піхоти БМП M2 «Бредлі») (вантажний транспортер М993). Завдяки використанню цього шасі бойова машина має можливість руху по перетятій місцевості, порівнянної з аналогічною можливістю танка М1.

Пускова установка MLRS модульного типу й не має постійних вмонтованих направляючих. У гнізді її броньованої коробчастої ​​ферми (той, що хитається) розміщуються два одноразових накладних транспортно-пускових контейнери, кожний з шести склопластикових трубчастих направляючих, які монтуються в два ряди. Стандартні ТПК важать 2270 кг і споряджаються ракетами на заводі-виробнику і герметизуються, що забезпечує збереження НКР без обслуговування протягом десяти років.

Пуск снарядів здійснюється прямо зі змінних контейнерів. Для заряджання, прицілювання та розвантаження одного ТПК з 12 снарядів потрібно п'ять хвилин.

Для забезпечення стрільби РСЗВ зазвичай одній пусковій установці додаються дві машини підвезення з причепами. Машиною підвезення служить 10-тонний автомобіль високої прохідності М985 компанії Oshkosh Corporation (колісна формула 8 × 8). У його кузові змонтований 2,5-т підйомно-поворотний кран, за допомогою якого здійснюється завантаження і розвантаження контейнерів. На машині та причепі перевозяться по чотири ТПК (шість ракет у кожному). Боєкомплект, що возить однієї ПУ, включаючи її 12 ракет, становить відповідно 108 НКР.

Читайте також
Замість ізраїльських дронів армія Швейцарії отримала купу проблем
Світ
росія збільшить виробництво «Шахедів» у 2025 році – ISW
Війна
РФ не здатна поповнювати арсенал наступальної техніки без КНДР
Війна
Російське виробництво «Шахедів» в Алабузі вийшла на значний темп
Війна
Німеччина передала Україні шосту систему IRIS-T
Війна
КНДР перекидає до росії додаткову артилерію — Defence Express
Війна