У разі затвердження цього рішення держсекретарем, росія виявиться 5 країною спонсором тероризму у списку Держдепартаменту
Сполучені Штати Америки серйозно розглядають питання про оголошення Росії державою-спонсором тероризму через її дії внаслідок повномасштабного вторгнення в Україну.
Про це заявила посол Бріджіт Брінк в інтерв'ю Радіо Свобода.
«Що стосується оголошення росії державою-спонсором тероризму, ми розглядаємо це питання, воно вимагає ретельного аналізу відповідно до американських законів.
Ми використовуємо всі доступні засоби, включаючи багато, які застосовувалися для країни, яка є таким спонсором. Однак, ми також серйозно розглядаємо таке оголошення. І ми продовжимо притягувати Росію до відповідальності відповідно до нашого законодавства», – розповіла дипломат.
Водночас, зазначила Брінк, США запровадили «безпрецедентну за обсягом та глибиною кількість санкцій» і продовжуватимуть це робити.
«Разом з нашими партнерами та союзниками з усього світу ми запровадили безпрецедентну за обсягом та глибиною кількість санкцій, і ми продовжуватимемо це робити і далі», - підсумувала посол.
Нагадаємо, що раніше комітет сенату США з міжнародних відносин ухвалив резолюцію про визнання росії країною-спонсором тероризму 23 червня.
У разі затвердження цього рішення держсекретарем, росія виявиться 5 країною у списку Держдепартаменту, який включає Кубу, КНДР, Іран і Сирію.
Резолюцію номер 623 було запропоновано сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом ще 9 травня 2022 року, з боку демократів її підтримав сенатор Річард Блюменталь.
Остаточне рішення про визнання росії державою, яка спонсорує діяльність терористів у зв'язку з агресією проти України, має бути ухвалено адміністрацією Джо Байдена.
Державний департамент вносить до списку країн-спонсорів тероризму держави, які, на думку держсекретаря, неодноразово надавали підтримку терористичним актам у всьому світі.
Санкції, які накладаються на такі держави, включають обмеження на отримання допомоги від США, заборону на експорт і продаж продукції оборонного призначення, заходи контролю за експортом товарів подвійного призначення, різні фінансові та інші обмеження.
Цікаво, що ініціатори резолюції про визнання росії країною спонсором тероризму включили до списку звинувачень на адресу Москви після майже 30 років, цитата: «дії уряду росії проти цивільних центрів, таких як Грозний, столиця Чечні, призвели до загибелі або поранення незліченної кількості чим не винних чоловіків, жінок та дітей…»