Created with Sketch.

Суд не поновив Олександра Мамая на посаді міського голови Полтави

09 травня, 18:35
В'ячеслав Делія та Олександр Мамай

Полтавський окружний адміністративний суд відхилив позов Мамая щодо поновлення на посаді міського голови

У квітні 2024 року Олександр Мамай звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавської міської ради, в якій просив поновити його на посаді Полтавського міського голови.

06 травня суд відхилив позов колишнього міського голови Полтави Олександра Мамая щодо поновлення на посаді.

Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.04.2024 позовну заяву Олександра Мамая було залишено без руху; встановлено позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху; визначено, що недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду: уточненої позовної заяви з урахуванням вимог Кодексу адміністративного судочинства України та  заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням інших підстав для поновлення строку, доказів поважності причин його пропуску.

29 квітня 2024 року представником позивача адвокатом Делією В.М. подано до Полтавського окружного адміністративного суду заяву про усунення недоліків, до якої додано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з позовною заявою про поновлення на роботі, а також уточнену позовну заяву.

Олександр Мамай вважав, що він має підстави для поновлення на посаді, адже згідно із рішенням суду вже відбув покарання.

2 березня 2023 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду, під головуванням судді Андрія Біцюка, затвердила 5 угод про визнання винуватості між прокурором САП та обвинуваченими по справі «домогосподарок» — це Полтавський міський голова Олександр Мамай, керівниця «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна, бухгалтер «Інституту розвитку міста» Оксана Шпіньова, домогосподарки Валентина Кропивна та Ольга Кубай.

Як встановило слідство, впродовж січня 2021-го — березня 2022 року фіктивні працівниці комунальної організації отримали з бюджету зарплату на загальну суму майже 572 тис. грн.

Олександр Мамай отримав умовний термін: 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік, а також заборону протягом 1 року обіймати керівні посади.

У березні 2024 року Київський районний суд Полтави звільнив Олександра Мамая від основного покарання: річного іспитового строку з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Термін випробування, встановлений для Олександра Мамая, закінчився 2 березня 2024 року.

Суддя Марія Довгопол зазначила, що строк звернення з таким позовом встановлений законом — 30 днів.

Відповідно до положень частин 1 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 5 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Суддя зазначила, що Трудова книжка Мамая, копія якої долучена до матеріалів позовної заяви, містить запис № 31 від 12.04.2023: «Позбавлений права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 1 (один) рік із звільненням від відбування покарання з випробуванням строком на 1 (один) рік у зв`язку з набранням законної сили вироком Вищого антикорупційного суду від 02.03.2023, підстава запису - вирок Вищого антикорупційного суду від 02.03.2023 у справі № 991/1573/23».

Таким чином, відповідний запис у трудовій книжці Мамая від 12.04.2023 свідчить про те, що Полтавською міською радою (виконавчим комітетом) отримано вирок Вищого антикорупційного суду від 02.03.2023 у справі № 991/1573/23 і позивач звільнений з посади міського голови.

Крім того, у трудовій книжці Олександра Мамая наявний запис № 32 від 19.04.2023 про прийняття на роботу водієм автотранспортних засобів у ТОВ Полтава Реал Естейт Груп.

Отже, позивач був обізнаний із звільненням з посади міського голови 12.04.2023, однак із позовом про поновлення на посаді звернувся до суду через рік - 17.04.2024, тобто з пропуском встановленого процесуальним законом місячного строку, натомість більше ніж через рік з дня, коли дізнався (повинен був дізнатися) про порушення своїх прав та інтересів.

Через це позов Олександра Мамая відхилили.

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що Володимир Зеленський і Олександр Мамай одночасно розпочали свої передвиборні кампанії.

Судячи з початку передвиборних перегонів, і Мамай, судимий за розкрадання грошей громади, і Зеленський, поки що не судимий ухилянт і казнокрад, вже перемогли ненависного ворога, і почали витрачати награбоване на, поки що, опосередкований підкуп виборця.

Читайте також
Чи була б Камала Гарріс хорошим президентом і головнокомандувачем?
Опінії
Що таке демократія?
Політика
Гарріс офіційно затвердили кандидаткою на посаду президента
Світ
Das Politische
Опінії
У Трампа проблеми з пам'яттю – The Hill
Світ
Замах на Трампа. Чи може це бути постановкою?
Опінії