Created with Sketch.

Суд ООН частково став на бік України у позові проти рф щодо геноциду

02 лютого, 18:20

Позов пройшов стадію юрисдикції та переходить на стадію розгляду по суті.

Міжнародний суд ООН відхилив частину заперечень московії щодо позову України про порушення російською державою Конвенції про заборону геноциду і продовжить розгляд справи з меншим обсягом українських звинувачень.

Президентка Міжнародного суду ООН Джоан Доног’ю оголосила про відхилення 5 з 6 заперечень, які заявила московія, та про часткове відхилення шостого заперечення.

Ця справа була ініційована Києвом ще в лютому 2022 року. Україна тоді звинуватила московію у безпідставному використанні звинувачень у нібито «геноциді народів Донбасу» для того, щоб обґрунтувати своє протиправне повномасштабне вторгнення до України. Позиція України ґрунтувалася на численних заявах путіна та інших керівників московії, які ще з 2014 року, а особливо у лютому 2022 року, робили публічні заяви про нібито "геноцид" з боку України.

Московія, зокрема, намагалася довести, що насправді між Україною та московією взагалі немає суперечки; що Україна вчиняла геноцид і не може подавати до суду; що Україна змінює позицію, зловживає правом тощо. Ці заяви московії визнані необґрунтованими.

«Чітко ясно: росія знала, що Україна заперечувала звинувачення на свою адресу (щодо вчинення так званого «геноциду» на Донбасі)», – заявила, зокрема, президентка Міжнародного суду ООН.

На вимогу московії суд відмовився розглядати українські позовні вимоги щодо незаконності визнання так званих «лнр» та «днр» та початку війни на основі неправдивих звинувачень у геноциді, бо ті, на думку Суду, не стосуються Конвенції про геноцид.

На розгляд по суті переходить лише твердження України про те, що московія безпідставно звинуватила Україні у неіснуючому геноциді, яке безпосередньо може порушувати Конвенцію про геноцид. Це, ймовірно, змусить українську юридичну команду також скоригувати позовну позицію, бо основні вимоги ґрунтувалися на пунктах, які суд не розглядатиме.

Міжнародний суд виніс це рішення за два дні після рішення по суті щодо іншої справи, де більшість вимог України були відхилені, хоч московію і визнали порушником міжнародного права.

Читайте також
Оприлюднені імена катів українського народу в 30-рр ХХ ст
Новини
Пам'ятаймо про злочини, вчинені на нашій землі!
Політика
Брудершафт Сталіна і Гітлера у роки Голодомору: війна без оголошення
Історія
ПАРЄ визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом Українського народу
Політика
Перед Волинню поляками була зґвалтована Галичина
Історія
Удар по Харкову
Війна