Created with Sketch.

Суходільний коридор у Крим — головний воєнний трофей Кремля

вчора, 13:45
Фото: The Telegraph

Українці побоюються демографічного путінського проєкту. Переселення чужинців на загарбані терени покликане назавжди їх залишити у складі РФ.

До такого висновку дійшли у британському видання The Telegraph, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Іноземні журналісти змогли таємно відвідати тимчасово окуповані московитами найбільші міста українського Приазов'я й поспілкуватися із мешканцями.

У невеликому портовому Бердянську вітрини крамниць забиті, дитячі майданчики порожні, а деякі з туристичних пам'яток перетворені на імпровізовані військові об'єкти. Небагато жителів, що залишилися, кажуть, що місто фортецю-примару після 24 лютого 2022 року, де нині панують московити.

Вночі люди рідко гуляють вулицями, ті ж, хто все ж ходить, роблять це у страху перед окупаційно-терористичними силами, які можуть довільно обшукувати та заарештовувати у ​​будь-який час. Диктатор путін наполягає на тому, що Бердянськ, як і решта приазовських міст України, тепер є частиною РФ, а мирні перемовини за посередництва Дональда Трампа можуть незабаром призвести до того, що південно-східні терени назавжди перейдуть до інших рук.

Справді, власний московський посланець 47-го президента США нещодавно повторював слова Кремля про те, що Приазов'я і Донбас переважно російськомовні регіони, чиї мешканці нібито проголосували за приєднання до РФ. (Той факт, що «референдум» під багнетами суперечить здоровому глузду і законам, Стівена Віткоффа не цікавить).

Після того, як 27 лютого 2022 року ворожі війська увірвалися до міста, третина 100-тисячного населення Бердянська змогла виїхати на вільний терен України, переважно до обласного центру Запоріжжя. Ті, хто залишився, спостерігали, як маленьке портове місто перетворюється на військовий форпост, де окупаційні солдати у цивільному заповнюють кафе, діє комендантська година, а тисячі незнайомих осіб з Азії заповнюють залишені робочі місця та будинки.

«Оскільки більшість жителів поїхали й нікому працювати на державних підприємствах, місто почали заселяти московити. А за запрошенням путіна до нас тепер ще й узбеки та таджики їдуть», — сказала британським журналістам одна 52-річна мешканка, яка попросила про анонімність.

За минулі 37 місяців РФ захопила майже 35 000 км² української землі — площу, приблизно рівну площі Бельґії та Нідерландів разом узятих. Задля того, щоби заповнити нестачу робочої сили та ще більше зміцнити свій контроль над захопленими регіонами, Москва переселила туди сотні тисяч чужинців: татар, тувинців, чеченців, осетин, башкортів й інших.

«У нашому місті багато вихідців із регіонів РФ, особливо з Дагестану. Вони часто обіймають керівні посади у лікарнях, школах та комунальних службах. На вулицях багато силовиків, які полюють за українцями, лише почувши українську мову. Ми настрашені цими репресіями», — говорить інший житель Бердянська, який працює вчителем.

Зі слів опитаних бердянців, переселенцям із РФ запропонували підвищену зарплату і часто відряджають їх до осель, залишених поспіхом українцями. Військова адміністрація окупантів іноді відвідує будинки та квартири під приводом пошуку особливо небезпечного злочинця, а потім перевіряє, хто поїхав, а хто залишився, щоби зробити перепис помешкання.

Вірне зауваження, що поточний суходільний коридор у Крим — головний воєнний трофей Кремля й особисто путіна. Ось, чому масове переселення громадян РФ на ці території стало навмисною тактикою Москви, щоби зміцнити свої позиції за столом перемовин у майбутньому, аби Україна не змогла аргументовано на них претендувати.

«РФ не вважає ці території українськими після того, як вони записали їх до своєї сфальшованої конституції. Тому для путіна вони не є частиною будь-якої угоди. І, стираючи українську ідентичність на місцях, московити фактично втілюють це в життя у всього світу на очах», — пояснює штатний науковець Інституту глобальної суспільної політики Джулія Фрідріх, яка займається питаннями безпеки в РФ та Україні.

За даними української благодійної організації «Helping to Leave», яка допомагає мешканцям окупованих московитами областей, на зайнятих теренах залишаються близько 3,5 мільйонів українців. Сотні тисяч із них були змушені взяти паспорти РФ після того, як Кремль зажадав виконання найпростіших завдань і обов'язків, зокрема поповнити лави окупаційної армії.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», поточна лінія фронту небезпечна для сталого миру в Україні. У Києва відсутня стратегічна глибина, потрібна для надійного захисту від нової агресії Москви.

Читайте також
Кримські колаборанти планують відновити канал водопостачання
Війна
Держава в особі Зе-влади віддала українців на поталу Москві
Опінії
Російська солдатня окопалася у заповіднику «Кам'яні могили»
Війна
Кремлівські спецслужби готують провокації до Дня Незалежності України
Війна
Пропагандист Буданов не помітив стратегічний об'єкт росіян на Донеччині
Війна
Зеленський французькій пресі: відмова від українських земель — «дуже складне питання»
Новини