Created with Sketch.

THE GENERAL

08.07.2023, 10:35

Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному 50 років

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сьогодні, 8 липня, святкує день народження. Йому виповнилося 50 років.

Валерій Федорович народився 8 липня 1973 року у Новоград-Волинському (нині Звягель) на Житомирщині у родині військовослужбовців.

Дитинство Валерія Федоровича проходило у гарнізоні серед інших військових. Батьки "Залізного генерала" могли обрати престижну російськомовну школу. Однак в перший клас він пішов у ту, яка була ближче до дому — там навчалися діти залізничників та робітників машинобудівного заводу. 

На першому уроці, коли перша вчителька запитала Валерія, ким він мріє стати — він впевнено відповів:

"Я стану солдатом. Буду захищати нашу країну".

Валерій Федорович - новий тип воєначальника, який уже не вчився в жодному російському чи радянському військовому училищі.

У 1989 році вступив до Звягельського машинобудівного технікуму. Його він закінчив у 1993 році з відзнакою, вступивши потім на загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ. Диплом офіцера теж був з відзнакою. За десять років отримав другу вищу військову освіту в стінах Національної академії оборони. За вивчення бойового застосування механізованих і танкових з’єднань він теж отримав золоту медаль.

У 2014 закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняхівського — тут теж став кращим і нагороджений перехідним мечем королеви Великої Британії.

У Головнокомандувача ЗСУ є і цивільний диплом. У 2020 році він став магістром міжнародних відносин у Острозькій академії.

Валерій Федорович пройшов усі щаблі військової кар’єри. Після закінчення інституту в Одесі Валерій Залужний був: командиром взводу, командиром навчального взводу, командиром бойового взводу, командиром навчальної роти, командиром роти курсантів та командиром батальйону.

У 2007 році його призначили першим заступником командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові Львівської області. На цій посаді успішно проходив службу впродовж двох із половиною років.

У 2009 році його призначили командиром 51-ї окремої механізованої бригади, якою він командував до 2012 року. Звання "генерал-майор" отримав 23 серпня 2017 року.

27 липня 2021 року призначив Валерія Залужного було призначено головнокомандувачем Збройних Сил України. Він змінив на цій посаді Руслана Хомчака. Наступного дня був введений до складу Ради національної безпеки і оборони України.

Влітку 2021 року Валерія Залужного представили на посаду Головнокомандувача Збройних сил України. Тобто тоді, коли загроза повномасштабного наступу росії вже почала зростати.

Валерій Федорович не збирався смажити шашлики у травні 2022 року, він був упевнений, що вторгнення росії неминуче.

Ось що говорив Валерій Залужний у вересні з цього приводу:

“Загроза повномасштабної агресії є, була й буде далі. Наше завдання як ЗСУ – не чекати манни небесної, ми маємо до цього готуватися. І ми для цього все робимо”.

Військовим генієм українського генерала захоплюється весь світ - 26 вересня 2022 року впливовий журнал Time помістив портрет головного українського військового на обкладинку. І авторитетно підкреслив: українська армія навряд чи досягла б таких успіхів без свого командувача.

Валерій Залужний став першим українським військовим, який потрапив на обкладинку престижного видання. А ще — став в один ряд зі своїми кумирами — Монтгомері, Бредлі, Абрамсом та Паттоном.

Валерій Федорович є послідовним прихильником того, що реформи в армії мають іти від голови:

“Загальний курс на реформування Збройних сил України відповідно до принципів і стандартів НАТО залишається незворотним. І ключове тут — принципи. Зміни мають відбутися перш за все у світогляді і ставленні до людей. Я б хотів, щоб ви повернулися обличчям до людей, до своїх підлеглих. Моє ставлення до людей не змінювалося протягом всієї моєї служби”.

Сьогодні колеги-побратими радо вітають головнокомандувача з ювілеєм.

"Сьогодні Головнокомандувачу Збройних Сил України генералу Валерію Залужному виповнилося 50 років. Нас пов’язують довгі роки спільної служби та міцної дружби.

Разом ми переживали щасливі й важкі часи. Відчували біль втрат і радість перемог. Ухвалювали складні рішення. Попереду ще довга й важка дорога, яку маємо здолати разом.

З днем народження, пане Головнокомандувачу! Дякую, як найкращому другові, надійному бойовому товаришу та людині, яка уособлює чесність, обов’язок, службу, країну. Знаю, найбільшою почестю і нагородою для Вас стане перемога над окупантом.

Доля полководця виправдати сподівання війська і суспільства. Переконаний, Ви зможете, а ми допоможемо. Вас підтримує Генеральний штаб Збройних Сил України - злагоджена команда однодумців, Вас підтримують командувачі й командири.Маємо одну Україну, один виклик, одну мету, тож разом до Перемоги!", - написав начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Шаптала.

"Щирі вітання бойовому побратиму з Днем народження! Здоров‘я, сили та успіхів у нашій боротьбі з російським ворогом! Рухаємося до перемоги! Вона обов‘язково буде", - написав командувач Таврійського напрямку Олександр Тарнавський.

"Вітаю бойового побратима з Днем народження! Нехай подарунком до наступного Дня народження стане наша перемога над російським ворогом. Міцного здоров‘я, сил, витримки і підтримки від близьких людей. Переможемо", - написав командувач Сухопутних військ Олександр Сирський та опублікував спільне фото з Валерієм Залужним. 

Редакція медіаагенції "Останній Бастіон" від щирого серця вітає Валерія Федоровича Залужного з Днем народження. Нехай вищі сили сприяють у вашій добрій справі на благо вільної України. Бажаємо Вам міцного здоров'я, бойової вдачі та скорішої перемоги над ворогом !

Читайте також
Ні, я — українець: Юрій Кістяківський, знаний у США як «батько» ядерної бомби
Історія
Дмитро Яворницький – запорозький характерник
Історія
Куліш і Нечуй-Левицький — батьки-засновники сучасного українського перекладу
Опінії
Навіки 27: день народження незламного друга «Да Вінчі»
Війна
Італійський скрипаль був неперевершеним гітаристом свого часу
Мистецтво
Графиня Марія Капніст: правнучка кошового Сірка, яку не зламав ГУЛАГ
Історія