45-й президент США вважає доцільним превентивним кроком бомбардування місць, де режим аятол розробляє зброю масового ураження.
Таку думку висловив Дональд Трамп під час передвиборчого виступу у штаті Північна Кароліна, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Кандидат від Республіканської партії стверджує, що слід було б спочатку завдати удару по ядерних потужностях Ірану, а потім «зайнятися іншими питаннями».
Водночас Трамп розкритикував адміністрацію президента Джозефа Байдена за м'яку позицію стосовно провокацій Тегерана. Мовляв, іранська держава виграє від рукотворної слабкості та стриманості США у близькосхідному регіоні.
Байден раніше оголосив, що не підтримує агресивний сценарій і готовий обговорювати дії з Ізраїлем, при цьому наголошуючи, що відповідь на дії Тегерану має бути пропорційною. Ця заява прозвучала на тлі нещодавнього ракетного удару Ірану по Ізраїлю.
Натомість Трамп вважає, що саме ядерна програма Ірану — головна загроза, з якою необхідно розібратися в першу чергу. Він нагадав, що під час його президентства у 2018 році США вийшли з ядерної угоди з Іраном, укладеною перед тим адміністрацією Барака Обами.
Трамп також підтримав позицію колишнього ватажка ізраїльських сіоністів Нафталі Беннета, який на тлі недавнього конфлікту закликав до негайного руйнування іранського ядерного проєкту. Фактично, спіраль ескалації на Близькому Сході затягується у дедалі негативнішу форму.
У наслідок нещодавньої іранської атаки було випущено близько 200 ракет по Ізраїлю (Ірак і Сирія надали свій повітряний простір для цього — прим. ред.), переважна більшість із них пробила ешелоновану систему ППО/ПРО «Залізний купол». Єврейські та американські засоби виявилися неспроможними відбити удар.
На думку аналітиків, Ізраїль компенсує невдачі у прямому зіткненні з Іраном винищенням сусідів: палестинців у Ґазі та на Західному березі річки Йордан, ліванців у Лівані. Рахунок убитих і поранених сіоністським режимом цивільних осі уже перевищив позначку у 50 тисяч.
Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачам, що авраамічні секти тероризують Ліван. Шиїти та сіоністи зійшлися у нерівній, кривавій сутичці за панування на східному узбережжі Середземного моря.