Created with Sketch.

Диктатор путін говорить вустами популіста Трампа

10:41
Фото: Bloomberg

Чинний господар Білого дому транслює думки свого кремлівського бункерного vis-à-vis. Він переконаний у його щирій чесності, але це — брехня.

Погляди Дональда Трампа на московитсько-українську війну проаналізувало видання Bloomberg, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Виявилося, що 47-й президент США дедалі більше збігається із незмінною позицією нелегітимного узурпатора путіна.

З моменту телефонної розмови американського лідера і кремлівського диктатора, — їхнього першого прямого контакту після повернення Трампа в Овальний кабінет, — у риториці уряду США намітилися зрушення. Президент заокеанської держави почав частіше повторювати конкретні путінські тези про війну проти України.

Наші колеги із видання Bloomberg використали мовну технологію «Large Language Model» для глибокого аналізу понад 300 публічних заяв Трампа від серпня 2024 року до середини березня 2025-го. Окремо досліджено понад 3000 повідомлень у соціальних мережах, опублікованих самим президентом та членами його адміністрації від початку поточного року.

Ця технологія дозволяє порівнювати зміст висловлювань у великих масивах тексту, навіть якщо формулювання різняться. Результати дослідження, перевірені журналістами, підтвердили: існує кореляція між контактами адміністрації Трампа із путіним та наступними заявами 47-го президента США.

Водночас Трамп у коментарях для преси озвучив чергову кремлівську тезу, розкритикувавши запровадження в Україні воєнного стану у відповідь на вторгнення РФ та назвавши Зеленського «диктатором без виборів». Хоча якраз путін є нелегітимним узурпатором, який уже давно заперечував законність президентства Зеленського після закінчення строку його повноважень у травні 2024 року.

Як довів ґрунтовний аналіз журналістів Bloomberg, Трамп почав висловлювати подібні звинувачення лише після розмови із кремлівським диктатором, а потім це підхопили інші особи з його оточення у Вашинґтоні. Зауважимо, що Україна відповідно до своїх законів не може проводити вибори під час дії воєнного стану.

Хоча Трамп і його команда явно повторюють тези путіна, один із колишніх американських чиновників зазначив, що поки неясно, чи є це результатом кремлівського впливу чи власною рішучістю 47-го президента США домогтися закінчення війни за будь-яку ціну. Навіть пройдисвіт Віткофф не є наївним щодо путіна, як видається на позір.

Насамкінець слід згадати про претензії путіна на Крим та чотири області східної та південної України, що активно обговорювалися в американських ЗМІ після третьої зустрічі Віткоффа із путіним 11 квітня. Трамп знову підхопив кремлівський наратив 14 квітня, заявивши, що Україна сама розпочала конфлікт і не зможе повернути втрачені землі.

Однак по 100 днях на посаді американський лідер почав проявляти зухвале нетерпіння у питанні укладання мирної угоди, що змушує іноді критикувати й самого путіна, а не тільки Зеленського і Байдена, яким дістається найбільше. Трамп прагнув якнайшвидше домогтися підписання договору й вийти на публіку Нобелівським миротворцем, але, схоже саме путін руйнує ці його плани.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, як єврейська громада по той бік Атлантичного океану глибоко пустила свої мацаки у державний організм. Америка не належить американцям, її контролюють Кремль і сіоністи з Ізраїля.

Читайте також
На 9 травня до Москви з'їдуться тирани з усього світу
Політика
«ІСТОРІЯ УКРАЇНИ» для 11 класу
Опінії
Українська мова і культура — фундамент для вільних людей вільного світу
Політика
Соратниця Джорджеску просить у путіна частину української Буковини та Бессарабії
Світ
Дружба зі США завжди має фатальні наслідки — відомий економіст Джеффрі Сакс
Світ
Терорист Хаменеї закликав до миру українською
Світ