Депутати Полтавської облради сьогодні не проголосували за передачу трьох аптек «Полтавафарм» у власність громади Кременчука.
– Аптеки, які знаходяться в Кременчуці, обслуговують не тільки населення міста, а і всього району – це колишні Козельщинський, Глобинський і Семенівський райони, – розповів депутат Максим Середа. – Це 420 тисяч населення. І якщо ці аптеки просто перестануть існувати, то всі мешканці регіону змушені будуть їздити до обласного центру, бо ліцензія на відпуск наркотичних знеболюючих засобів для онкохворих та психотропних препаратів є тільки у цієї аптеки. Якщо вони будуть у Кременчуці, міська влада зобов’язується зберегти цільове призначення даних приміщень і вони будуть безперебійно забезпечувати мешканців регіону даними препаратами.
– Ми знаємо, що є позов від кредиторів до «Полтавафарм», – додала депутатка Ольга Величко. – Ми зрозуміли, що в такому вигляді, як зараз, «Полтавафарм» не може існувати і треба рятувати те, що ще можна. Тому на комісії було прийняте рішення рекомендувати органам місцевого самоврядування визначитися з доцільністю існування структурних підрозділів «Полтавафарм» та подальшим утриманням за власний кошт. Кременчук вийшов із цією ініціативою. Звернення Кременчуцької територіальної громади щодо передачі на її баланс трьох приміщень «Полтавафарм» Кременчуцька райрада підтримала одноголосно.
За передачу аптек Кременчуку проголосували 29 депутатів. Рішення не прийняли.
Нагадаємо, «Полтавафарм» створили в 2004 році. Тоді реорганізували обласне медичне об’єднання «Фармація». «Полтавафарм» мало 35 філій на 372 різного типу аптеки і було в Україні однією із найбільших аптечних мереж України. У 24 її аптеках виготовляли ліки.
«Полтавафарм» виконувало соціальну функцію – випускало ліки для пільговиків за держпрограмами і утримувало аптеки у віддалених районах області. Хворих на інсулін рік тому за держпрограмою повністю забезпечувало «Полтавафарм». Підприємство отримувало на це по 10 млн грн дотації. Через банкрутство, продаж інсуліну передали до приватних аптек, хоча кілька державних ще виконують цю соціальну функцію.
Підприємство має понад 50 млн грн боргів. 16 млн грн із них – по зарплатні, 9,8 млн – стягнення кредиторів.
Зауважимо, що сьогодні депутати Полтавської облради проголосували також за створення в області нового держпідприємства «Полтавафармація».
Це питання не обговорювали на комісії і більшість депутатів про нього дізналися на сесії. Депутатка Наталія Гранчак обурилася тим, що вона його побачила о 10:00 сьогодні в порядку денному.
Депутатка Ольга Усанова звинуватила голову обласної ради Олександра Біленького та районну раду в тому, що вони довели до банкрутства «Полтавафарм» і хочуть створити щось нове.
Ольга Усанова
– Ні назви цього підприємства на комісії не озвучили, ніяких подробиць. У мене складається враження, що це елемент такої схеми. Ви довели до банкрутства "Полтавафарм", – сказала Усанова Біленькому.– Ви як керівник обласної ради, яка є засновником і власником підприємства, були зобов'язані організувати роботу. Це якась чергова непрозора схема і нам незрозуміла.
Біленький зазначив, що мова йде про «створення юридичного майданчика». Більшість депутатів проголосували «за».
– Поки ви будете тримати нас за дурнів, то таке і буде, – зауважила депутатка Ірина Степаненко. – Чому «Полтавафарм» керував виконуючий обов’язки аж цілих 5 років і ніякої відповідальності за це?
Нагадаємо, сьогодні відбулась сесія Полтавської обласної ради. Вона розпочалася з невеликого мітингу під її стінами. Зо 20 людей із плакатами стояли біля входу до ради. Депутати на людей не реагували.
Депутати за час сесії двічі блокували трибуну.