Created with Sketch.

Турецький стелс-безпілотник Anka-3 здійснив перший політ

30.12.2023, 16:15

У Туреччині відбувся перший політ безпілотника-невидимки з українським двигуном компанії «Івченко-Прогрес».

Турецький безпілотник-невидимка з українським двигуном успішно здійснив свій дебютний політ і таким чином поповнив арсенал безпілотної авіації Туреччини.

Компанія Turkish Aircraft Industries (TAI) показала перший політ малопомітного ударного безпілотного літального апарату Anka-3.

Про це повідомляє Bloomberg.Безпілотник ANKA-3 розробила державна компанія Turkish Aerospace Industries (TAI). БпЛА оснащений двигуном, розробленим українською компанією «Івченко-Прогрес». Цього четверга, 28 грудня, безпілотник пролетів понад годину, досягнувши висоти 8000 футів (2,4 кілометра) та швидкості 150 вузлів.

Повідомляється, що політ тривав 1 годину 10 хвилин, БПЛА супроводжувався навчально-бойовим літаком HÜRKUŞ та іншим безпілотником сімейства Anka.

Anka-3 досягнув висоти у майже 2,5 кілометри та швидкості майже 277 кілометрів на годину.

Проєкт зі створення Anka-3 покликаний вивести можливості турецького ОПК у створенні безпілотників на новий рівень.

Згідно з технічними характеристиками, робоча висота Anka-3 становить 12 кілометрів, він здатний брати на борт до 1200 кілограмів корисного навантаження та літати з максимальною швидкістю М=0,7 (число Маха; або 857 кілометрів на годину).

Розробку ANKA-3 тримали у секреті, вперше фото БпЛА з’явилися цьогоріч у березні. Інженер компанії, який займається розробкою безпілотника, заявив згодом в інтерв’ю галузевому виданню Defense Turk, що серйозні проєктні роботи стартували у першому кварталі 2022 року.

У повітрі безпілотник може бути до 10 годин.

Розробка нових безпілотників є одним з пріоритетів президента Реджепа Таїпа Ердогана, який прагне розбудувати оборонну промисловість Туреччини, зокрема, модернізувати застарілі військово-повітряні сили.

Раніше стало відомо, що Туреччина звернулася до США за дозволом на спільне виробництво двигунів компанії GE Aerospace, які використовуються в літаках F-16, бо хоче встановити їх на винищувачах власного виробництва.

Також ЗМІ повідомляли, що Ердоган під час візиту до Берліна у листопаді міг попросити у канцлера Німеччини Олафа Шольца зняти заборону на продаж щонайменше 20 винищувачів Eurofighter Typhoon.


Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що українські ресурси війни тануть на очах.

Не варто також забувати і про те, що 18 лютого 2022 року  Зеленський заявив:

«Ми можемо збільшити армію в 2-3 рази, але тоді, наприклад, не зможемо будувати дороги».

19 лютого 2022 року, на Мюнхенській безпековій конференції, риторика Зеленського змінилася:

«росіяни теж люди. Вони не можуть піти війною на Україну», заявив Зеленський.

Замість підтримки українського ОПК, «Слуги неукраїнського народу» підтримували корупційні схеми «Великого крадівництва» та «Великого руйнівництва». 

Маючи технічні можливості та величезний потенціал для виробництва сучасної зброї, тепер ми змушені підтримувати Польський ОПК та просити у партнерів радянські та застарі західні винищувачі.

Читайте також
Турецький Baykar придбає італійську оборонну аерокомпанію Piaggio Aerospace
Світ
Війна як бізнес
Політика
BAE Systems відкриє ще один завод з виробництва гаубиць для «підтримки України» — The Telegraph
Війна
Війна як бізнес
Війна
Війна як бізнес
Світ
Війна як бізнес
Війна