Created with Sketch.

У боях за контроль над Балтикою перемагає РФ

02 січня, 14:59

Нові гібридні атаки росіян у водах Північної Європи посиляться і масштабуються. Кремль прагне спровокувати західні країни на конфлікт.

Таку думку висловив відомий данський військовий аналітик Андерс Нільсен. Саме із вказаною метою московити минулого року використали якір танкера «Eagle S» для обриву підводних комунікацій у відкритих водах між Фінляндією та Естонією.

Слід зауважити, що це вже третій випадок подібних дій трохи більше, ніж за рік, причому попередній стався лише за місяць до останнього. Цілком очевидно, що вказані акти гібридної війни — ворожі провокації РФ, які проходять нижче порогу прямої конвенційної.

Мета Кремля: залякати європейців, змусити їх почуватися вразливими та вимагати від держави захисту, ну й, звісно, припинити підтримувати боротьбу українців за свою свободу і державний суверенітет. Тому всюди від Гельсинкі до Лондона відбуваються підпали, кібератаки, інформаційно-психологічні операції, замахи на життя.

Логіка заляканих європейців зрозуміла, їм байдужі чужинці (крім, хіба, палестинців і то не всіх), головне — власний затишок. добробут та безпека. Повернення Дональда Трампа в Овальний кабінет Білого дому спонукає деяких лідерів західних країн замислитися над зниженням рівня допомоги України, оскільки військові ресурси витрачатимуться для захисту населення ЄС, а не передаватимуться Україні.

«На мій погляд, західні уряди свідомо замовчували всі ці атаки, не даючи Москві користуватися медійним ефектом для ширення страху. Тож, чим ближче війна проти України до своєї чергової «замороженої фази» та чим гірше буде становище у РФ, — тим рішучіше путін і його банда займатимуться саботажем в Європі. Обриви кабелів, ймовірно, один із виразів цієї інтенсифікації», — заявив Андерс Нільсен.

Взагалі, за світовим океаном стежити важко — обивателі часто перебільшують ступінь контролю за морськими просторами. Порівняно легко стежити за великими торговими суднами, проте невеликі кораблі на кшталт яхт залишаються практично непоміченими; військові кораблі також не включають транспондери зі зрозумілих причин.

Захистити всю інфраструктуру неможливо, і необхідно йти іншими шляхами: максимально ускладнити російський саботаж та диверсії (не лише у Балтійському морі), а також зробити наслідки мінімальними. Підводні комунікації тягнуться на тисячі кілометрів і навіть країни із великим флотом не можуть моніторити всю свою інфраструктуру.

«Для мінімізації наслідків я радив би європейським політичним лідерам і генералам узяти приклад з українців. Вони дуже добре ушкоджують інфраструктуру, що дозволяє суспільству продовжувати функціонувати, попри потужні ракетні удари РФ. Водночас дуже важливо, що Фінляндія заарештувала танкер і розпочала кримінальне провадження; яким буде судовий вирок, побачимо вже незабаром. Москву слід карати, бо вона розуміє лише мову сили», — підсумував Андерс Нільсен.

А проте, як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», командувач армії Естонії генерал-майор Андрус Меріло пропонує Фінляндії заблокувати Фінську затоку. Таллінн хоче завадити московитам вільно плавати Балтійським морем.

Читайте також
Швейцарія звикла до процвітання і безпеки чужим коштом
Світ
Швейцарія може залишитися без системи ППО/ПРО
Політика
Стратегічний союз КНР-РФ і основні загрози для США
Світ
Сатаньяху заявив про підготовку до війни з Туреччиною
Світ
ЄС не фінансуватиме ісламістів — МЗС ФРН
Світ
Ризик збройного конфлікту між Туреччиною та «Ізраїлем» зростає
Світ