Created with Sketch.

У Києві презентували портал про культурні пам’ятки, знищені окупантами у Криму

23.02.2022, 17:30

Портал містить карту, що включає об’єкти культурної спадщини Криму, щодо яких з боку московії було допущено незаконні дії

Кримський інститут стратегічних досліджень спільно з громадською організацією КримSOS презентували портал “Порушення проти культурних цінностей у Криму”, який розпочав документування фактів порушень щодо кримських пам’яток, - повідомляє "Укрінформ".

“Портал містить карту, що включає об’єкти культурної спадщини Криму, щодо яких з боку Росії було допущено незаконні дії, містить історичну довідку про ці об’єкти, про осіб, причетних до порушень, а також джерело інформації про ці порушення”, – заявила член Експертної мережі "Кримської платформи" Ельміра Аблялімова-Чійгоз.

Розміщена на порталі карта класифікує три види порушень щодо пам’яток культури на півострові – незаконні археологічні розкопки, незаконні переміщення музейних цінностей із Криму на територію Росії та міжмузейні переміщення у Криму, а також так звані реставраційні роботи на об’єктах культурної спадщини.

Вона висловила сподівання, що портал “Порушення проти культурних цінностей у Криму” стане майданчиком усіх організацій, які займаються документуванням незаконних дій щодо кримських пам’яток.

“Даний портал – пропозиція до співпраці всім організаціям, що займаються питаннями документування порушень проти культурних цінностей. Я сподіваюся, що він стане майданчиком не тільки для громадських організацій, а й використовуватиметься центральними органами виконавчої влади, які займатимуться питаннями захисту культурної спадщини”, – резюмувала Аблялімова-Чийгоз.

Читайте також
Запрошуємо на тур «Неймовірний Ніжин: колекція храмів, музеї та історія. Від бароко до модерну»
Історія
Збережемо культурну спадщину для майбутніх поколінь
Історія
Як "совєти" робили з нас манкуртів
Історія
На зелемарафон мільярди, на музеї — дзуськи
Політика
Незвичні знахідки в центрі Полтави
Історія
Зеленський продовжує знищувати українську культурну спадщину
Мистецтво