Created with Sketch.

У Латвії розбився безпілотник, що залетів з росії

11:45

В Естонії вночі 25 березня збитий з курсу дрон врізався в димову трубу електростанції в Аувере.

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс перервав візит до України у зв’язку з інцидентом з дроном, який залетів на територію країни з росії.

Про це Спрудс написав на платформі Х.

Уранці 25 березня Повітряні сили Латвії зафіксували вторгнення іноземного безпілотника в повітряний простір країни, повідомило латвійське Міністерство оборони.

Міноборони Латвії заявило, що невідомий дрон залетів на територію країни з росії. Також повідомляють про виявлення уламків дрона. Цивільне населення не постраждало, пошкоджень цивільній інфраструктурі не завдано.

«У зв’язку з інцидентом, що стався, я перериваю робочий візит до України та повертаюся до Латвії», — написав міністр.

Поліція безпеки Естонії повідомила, що вночі 25 березня з росії на територію країни залетів дрон і врізався в димову трубу електростанції в Аувере.

На місці інциденту працюють сапери Рятувального департаменту, керівництво провадженням здійснює Державна прокуратура, а справу розслідує Департамент поліції безпеки.

«За наявною на цей час інформацією, дрон не був націлений на Естонію. Наразі проводяться первинні дії, розслідування з’ясує точніші обставини», – сказала генеральна прокурорка Астрід Асі.

За попередньою оцінкою Enefit Power, електростанція не зазнала безпосередніх ушкоджень, і інцидент не матиме істотного впливу на енергосистему Естонії.

24 і 25 березня Україна завдавала ударів дронами по порту Усть-Луга та об’єктах у Ленінградській області.

«Йдеться про наслідки повномасштабної загарбницької війни з боку росії. Можна припустити, що подібні інциденти повторюватимуться», – сказав генеральний директор Поліції безпеки Марго Паллосон.

23 березня до Литви залетів безпілотник, імовірно з території Білорусі, та вибухнув на озері Лавісас за понад 20 км від кордону. Литовські радари його не зафіксували.

У Міноборони Литви припустили, що це український дрон, який летів атакувати цілі на території рф і відхилився від курсу під впливом РЕБ.

Згодом прем’єрка Литви підтвердила, що йдеться саме про український безпілотник — вочевидь один із тих, що летіли атакувати Приморськ під Санкт-Петербургом.

Читайте також
Сценарій «травень»: Bild опублікував нову карту ймовірного наступу рф на країни Балтії
Опінії
Російські хакери атакують Signal і WhatsApp — подробиці від спецслужб
Політика
У Рівному затримали чоловіка, який готував теракт
Кримінал
Ефіопія запустила безпілотники по Судану
Війна
Головна зброя путіна перебуває в Ла-Манші: Британія готова до військового зіткнення, — Sky News
Війна
Колишні рекрутери російського «Вагнера» вербують європейців для терактів та диверсій
Політика