Created with Sketch.

У МОЗ нагадали керівникам установ як діяти у разі підозри на коронавірус у співробітників

24.09.2020, 13:38
Віктор Ляшко
Фото: blackfield.coffee

Якщо такої реакції на випадок захворювання немає, Ляшко радить керівникам організацій самостійно звертатись до лабцентрів.

У разі підозри на зараження коронавірусом людина має звернутись до свого сімейного лікаря – той має надати епідеміологам дані щодо контактних осіб. Керівник організації, в якій працює пацієнт, зі свого боку, може звернутись до територіального лабораторного центру.

Про це в ефірі «Радіо НВ» розповів головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

За його словами процедура стандартна: сімейний лікар оцінює стан хворого і за потреби викликає мобільну бригаду. У пацієнта забирають зразок на дослідження.

«Сімейних лікар під час спілкування вже виписує контактних і передає ці дані до лабцентру МОЗ, в якому працюють епідеміологи. Епідеміологи надалі, після підтвердження діагнозу в людини, телефонують до кожного запитують про симптоми, і повідомляють, що вони були в контакті за таким-то епідеміологічним номером», – пояснив санлікар.

Якщо такої реакції на випадок захворювання немає, Ляшко радить керівникам організацій самостійно звертатись до лабцентрів.

«Керівник закладу, організації, або уповноважена людина має звернутись до територіального лабораторного центру. Там є закріплений за даною територією епідеміолог, який проводить епідеміологічне розслідування. Він рекомендує, кому з контактних треба йти на самоізоляцію, а кому – не потрібно», – вказав посадовець.

Посадовець також назвав чутками інформацію, що після виборів 25 жовтня «все стане червоним, і нас закриють».

Зауваживши, що «ніхто нікого закриватиме, якщо ми дотримуватимемося протиепідемічних норм, і епідемію можна буде контролювати».

Читайте також
Українські штами «зламали» останній суперантибіотик
Життя
Попри спалах ГРВІ у Кременчуці не запроваджують карантин
Полтава
Путін вирішив отруїти московитів
Світ
У чому небезпека амброзії?
Життя
Тривале перебування малюків перед екраном затримує їхній розвиток, – науковці США
Життя
Науковці знайшли новий механізм імунного захисту від раку
Життя