Created with Sketch.

У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима

25 квітня, 09:41

В Україні оборонними замовленнями керують люди, які впевнені, що на 25% прибутку можна побудувати атомну бомбу

Після розвалу СРСР в Україні було побудовано державу колишніх партократів і нових мажорів, які оголосили себе демократами і риночниками, і з ентузіазмом взялися за розграбування колишньої соціалістичної власності.

Під ніж пішли заводи і фабрики, дослідницькі інститути, конструкторські бюро, профтехучилища і вища технічна освіта за непотрібністю.

Годі дивуватися, що тепер оборонними замовленнями керують люди, які впевнені, що на 25% прибутку можна побудувати атомну бомбу, а з працівників оборонних підприємств можна зібрати ще не одну дивізію...

Але так було не завжди. У США в роки Другої світової війни держава активно керувала оборонним виробництвом, створюючи і фінансуючи найдорожчі військові програми.

На першому місці — «Манхеттенський проєкт» створення атомної бомби.

На другому — за вартістю — проєкт створення зенітного радіолокаційного підривача; я про нього писав.

На третьому — проєкт створення керованої авіабомби «ВАТ». Так-так — КАБи були відомі вже тоді, і активно застосовувалися і німцями, і американцями, і трохи японцями...

Усе почалося з того, що в 1942 році інженери відомої тоді радіоелектронної корпорації RCA запропонували використовувати керовані по радіо авіабомби з крилами для знищення ворожих кораблів і підводних човнів, влучити в які з великої висоти було складно, а опускатися нижче, підставляючись під вогонь зенітних гармат — небезпечно.

Програму назвали SWOD — Special Weapon Ordnance Device, і в рамках неї розробили кілька типів авіабомб із радіокеруванням (оператором) і з головками самонаведення.

Бомби «ВАТ» активно застосовувалися під час війни і стояли на озброєнні патрульної авіації США до 1953 року. Загалом за час реалізації програми SWOD було виготовлено 2580 бомб, а сума витрат перевищила 700 колосальних тоді мільйонів доларів.

Ці бомби виявилися одним із найдосконаліших зразків зброї і визначили напрямок розвитку авіаційних озброєнь на багато десятків років у всіх розвинених країнах.

Крім нас, звісно. У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима.

Читайте також
Ексрадник Трампа: чом би Швейцарії не приєднатися до НАТО?
Світ
Зеленський презентував план (не)стійкості.
Політика
Будапештського меморандуму не існує
Опінії
Нелегітимний вчергове хоче здати Україну
Війна
Як вкрасти країну
Політика
Черговий клірик УПЦ МП (ФСБ) отримав підозру СБУ
Політика