Польські правоохоронці викрили двох громадян росії, які працювали на спецслужби рф. Їхню справу передано до суду.
Про це повідомляє пресслужба Крайової прокуратури Польщі.
Під час слідства правоохоронці встановили, що росіянин Ігор Р. у період із лютого до серпня 2022 року співпрацював із Федеральною службою безпеки рф. Він передавав росіянам відомості про російських опозиційних діячів, які перебувають у Польщі, а також про осіб та організації, що надавали їм допомогу.
Зібрані дані чоловік передавав своїй дружині Ірині Р. на зашифрованому електронному носії. Жінка передавала ці дані ФСБ на території росії.
Також Ігоря Р. підозрюють у тому, що в липні 2024 року він разом із двома громадянами України та одним громадянином росії брав участь в організації та відправленні посилки з вибухівкою через кур’єрську службу.
Посилка містила потужну вибухову речовину, бойові електричні детонатори радянського виробництва, підготовлений павербанк як ініціювальний пристрій, металевий термос із кумулятивною вставкою та пакет із порошкоподібним алюмінієм.
Від дня затримання (липень 2024 року) щодо обвинувачених застосовується запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.