На сьогодні чиновники не можуть займати свої посади по досягненню 65-річного віку.
Представник депутатської групи «За майбутнє» Ігор Колихаєв вніс до парламенту проєкт Закону №4276 «Про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (щодо граничного віку перебування на службі)».
Автор пише, що законопроєкт розроблено з метою розв'язання проблеми обов’язкового звільнення кадрів в органах місцевого самоврядування в умовах їх дефіциту.
На думку депутата, прийняття законопроєкту є необхідним кроком з огляду на те, що саме місцева влада є відповідальною за створення умов для забезпечення життєдіяльності місцевих громад для чого вона повинна мати можливість визначати власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління.
Що пропонує народний обранець?
Автор хоче скасувати статтю 18, а також одну з частин статті 20 Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Зокрема: «граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Ці обмеження не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які обираються на відповідні посади».
«Після досягнення граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування посадові особи місцевого самоврядування за рішенням відповідного голови можуть бути залишені на посадах радників чи консультантів (патронатна служба), якщо такі посади передбачені штатним розписом, на умовах строкового трудового договору».
Автор пояснює, чому пропонує дозволити місцевим чиновникам займати свої посади й після 65 років.
За його словами, законодавче обмеження, а також загальнодержавна проблема відтоку молодого населення із сільських місцевостей призвела до існування іншої проблеми – неможливості знайти заміну досвідченим фахівцям, які змушені йти з роботи у зв’язку із досягненням граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування.
Означена проблема існує насамперед серед ОТГ, сільських місцевостей та районних центрів, тобто є проблемою саме місцевих громад.
Даний законопроєкт, на думку експертів є справді важливим.
Адже зарплата провідних спеціалістів на місцях є дуже мізерною і молодь там працювати не хоче, а люди пенсійного віку будуть таку роботу виконувати, адже часто у них пенсії теж є мізерними.
Звичайно, це не вирішить проблеми, адже населення і далі зменшується.
Як відомо, молодь тікає у великі міста і за кордон, зарплати місцем чиновникам не підіймаються, відтак дана акція може лише відстрочити параліч державного управління на місцях.