Угода між путіним та Кім Чен Ином є «глибоко лякаючою» і «ворожою до США, миру, свободи та справедливості в усьому світі».
Сенатори від обох провідних партій Конгресу США Ліндсі Грем та Річард Блументаль представили законопроєкт про визнання росії державою-спонсоркою тероризму після підписаної угоди російського диктатора владіміра путіна з диктатором Північної Кореї Кім Чен Ином про стратегічне партнерство.
Про це пише «Голос Америки» з посиланням на спільну пресконференцію сенаторів.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що в доповнення до злочинів, які росія скоїла в Україні та інших країнах світу, візит путіна до Північної Кореї є новим викликом, і зараз настав «саме той момент» для ухвалення цього законопроєкту.
«Той факт, що він (путін. – ред.) мав достатньо сміливості укласти оборонну угоду з Північною Кореєю... одним із найбільш репресивних режимів на планеті, означає, що ми втратили стримування... Я закликаю адміністрацію, враховуючи те, що путін зробив учора, піти «ва-банк» і визнати його режим таким, яким він є: державою-спонсоркою тероризму».
Своєю чергою, сенатор-демократ Річард Блюменталь зазначив, що підписана угода між владіміром путіним та Кім Чен Ином є «глибоко лякаючою» і «ворожою до США, миру, свободи та справедливості в усьому світі».
У передумовах, які кваліфікують Росію як державу-спонсорку тероризму, сенатори зазначають, зокрема «незаконне вторгнення в суверенну Україну у 2022 році, що призвело до жорстокого вбивства тисяч невинних цивільних осіб».
Крім цього, до переліку доказів терористичної діяльності РФ сенатори пропонують внести отруєння кандидата у президенти України Віктора Ющенка у 2004 році, отруєння колишнього офіцера ФСБ Росії Олександра Литвиненка у 2006 році, збиття на Донеччині рейсу 350 Malaysia Airlines у 2014 році, підтримку авіабомбардування Алеппо в Сирії у 2016 році, отруєння колишнього російського військового офіцера та британського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії у 2018 році та смерть у 2024 році російського опозиціонера Олексія Навального.
Сенатори зазначили, що відповідний законопроєкт можуть винести на голосування «скоріше, ніж пізніше». За словами Блументаля, наразі в Конгресі є двопартійна підтримка законопроєкту.
Сенатор-демократ зазначив, що з приводу документа також відбувається співпраця з адміністрацією президента США. Ліндсі Грем, коментуючи узгодження законопроєкту з Білим домом, додав, що не вважає визнання росії державою-спонсоркою тероризму провокативним кроком з боку Вашингтона.