Created with Sketch.

У США обговорюють скасування санкцій з газопроводу «Північний потік-2», - Politico

24 квітня, 09:02

Проти подібних поступок виступають Державний секретар США Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ Даг Бергам.

У Білому домі обговорюють можливість зняття санкцій з російського газопроводу «Північний потік-2», а також, ймовірно, з інших російських активів у Європі в рамках дискусій про припинення війни між росією і Україною

Про це пише Politico із посиланням на джерела. 

Як зазначають у виданні, відновлення роботи «Північного потоку-2» могло б принести Москві значні фінансові надходження, але лише за умови, що ЄС погодився б знову купувати російський газ через цей трубопровід – що видається малоймовірним, з огляду на кампанію ЄС зі скорочення імпорту російських енергоносіїв. 

Водночас скасування санкцій стало б дипломатичною перемогою для росії та суттєвим поступом з боку Трампа.

За інформацією джерел, головним прихильником зняття санкцій є спецпредставник США Стів Віткофф. Вони розповіли, що Віткофф, який стверджує, що налагодив дружні стосунки з путіним у своїй ролі представника Трампа в Москві, доручив своїй команді підготувати перелік усіх енергетичних санкцій, які США запровадили проти росії.

Один зі співрозмовників видання розповів, що хоча Віткофф і порушував питання про зняття енергетичних санкцій, ця ідея наразі не знайшла значної підтримки в Білому домі.

Зокрема, проти подібних поступок виступають Державний секретар США Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який також очолює Раду енергетичного домінування Білого дому. 

За словами джерел, дехто в американському уряді вважає, що Віткофф міг бути введений в оману росією щодо масштабів економічної вигоди для Сполучених Штатів у разі відновлення ділових зв’язків із Москвою.

Окрім «Північного потоку-2», обговорюється також можливість зняття обмежень з проєкту з виробництва зрідженого природного газу «Арктика СПГ-2», який міг би постачати до 13,2 мільйона тонн газу щороку, якщо санкції будуть скасовані.

Двоє співрозмовників Politico повідомили, що кілька сторонніх осіб лобіюють в адміністрації скасування санкцій. Одним із них є Стівен Лінч – керівник міжнародної приватної інвестиційної компанії Monte Valley Partners, що базується в Маямі.

Лінч спеціалізується на придбанні енергетичних інфраструктурних активів, які раніше належали росії. У 2007 році він разом із партнерами викупив частину активів російської нафтової компанії «ЮКОС" зі значною знижкою. Нещодавно він також придбав швейцарське відділення «Сбербанку" й подав заявку до Міністерства фінансів США на ліцензію, щоб придбати трубопровід.

Повідомляється, що над відновленням роботи газопроводу за підтримки американських інвесторів також працює колишній співробітник спецслужб і близький друг Путіна Матіас Варніг, який перебуває під санкціями США. Він звернувся до команди Трампа через представників американського бізнесу. Його ініціатива вважається окремою від консорціуму Лінча.

Згодом на своїй сторінці в Х держсекретар США Марко Рубіо заперечив інформацію Politico, заявивши, що ані зі Стівом Віткоффом, ані зі ним не було розмов про скасування санкцій проти росії.

«Якщо в них є хоч крапля журналістської чесності, вони повністю спростують цю вигадку», — написав Рубіо.

Читайте також
Сенат США готовий схвалити антиросійські санкції без участі Трампа - Politico
Політика
Король Чарльз III відвідав Канаду
Світ
Чи прозріла директорка Національної розвідки США?
Опінії
Король Чарльз ІІІ прибуде до Канади на знак підтримки її суверенітету на тлі заяв Трампа
Світ
Ілон Маск розчарувався і боїться за свою безпеку
Політика
путін формує нові сили для протистояння з НАТО
Війна