Created with Sketch.

У США протестують систему 3D-друку дронів на лінїї фронту

вчора, 10:05

Військові мають знайти оптимальний баланс у використанні 3D-принтерів безпосередньо на полі бою.

У травні — червні 2025 року американські військові випробовували в боях невеликі дрони, здатні змінити обличчя бойових дій під час війни.

Особливістю цих навчань стало те, що обидві сторони, оснащені мобільними 3D-принтерами, намагалися з’ясувати, чи можливо виготовляти FPV-дрони (з камерою від першої особи) безпосередньо поблизу лінії фронту під час активних бойових дій.

Про це пише Breaking Defense.

«Кожна одиниця, яка зараз діє за концепцією TiC [Transformation in Combat], намагається розвивати власні можливості для створення таких невеликих безпілотних літальних апаратів або FPV-дронів. Це дійсно знижує витрати й дає нам більшу маневреність. Нам не доводиться чекати, поки з’явиться щось готове для використання на комерційному ринку», — пояснив Ден Хафф, командир 1-го батальйону 4-го піхотного полку, який під час навчань у Гогенфельсі (Німеччина) виконував роль протилежної сили (OpFor).

За його словами, один із головних висновків навчань полягає в тому, що військові мають знайти оптимальний баланс у використанні 3D-принтерів безпосередньо на полі бою, а не лише на території США, де підрозділи друкують композитні корпуси дронів, а потім встановлюють придбані компоненти, такі як двигуни та контролери.

«Це відносно легко зробити, коли ви перебуваєте в США: у вас є приміщення з електрикою, кондиціонером, і є час, щоб надрукувати 100 дронів, зібрати їх і полетіти на них», — зазначив полковник Нік Раян, директор Army Capability Manager for Unmanned Aircraft Systems.

Він також наголосив:

«Ми намагаємося з’ясувати, як це має виглядати у великомасштабній бойовій операції, коли вам доводиться постійно переміщуватися, щоб не стати мішенню противника. Чи справді правильне рішення — щоб бригада возила 3D-принтери в кузові вантажівки, намагаючись надрукувати 100, 400, 500 дронів за раз і виготовляти їх під час руху, ризикуючи стати мішенню ворога?».

На думку Раяна, одним із можливих рішень є масовий друк корпусів дронів на віддалених базах із подальшою доставкою їх до підрозділів технічного обслуговування БпЛА, оснащених 3D-принтерами, що розташовані ближче до лінії фронту.

«Зараз ці солдати літають на дешевих, самостійно зібраних дронах. Ми якраз обмірковуємо цей процес. Як це виглядатиме як фактичний доктринальний і стратегічний підхід, за допомогою якого ми зможемо вести великомасштабні бойові дії?» — зазначив Раян.

Водночас у такій тактиці є свої труднощі. Створювати дрони в реальних бойових умовах не так просто, як здається, зазначають військові.

Для України нині вкрай важливі розробки, які здатні зберегти життя наших воїнів і допомогти в боротьбі з ворогом.

Читайте також
Китай готовий розгорнути «Цзю Тянь»
Війна
Удар по російських аеродромах: підтримуйте інноваторів
Опінії
російські дрони на оптоволокні значно змінили перебіг війни проти України
Війна
То чи використовують російські «шахеди» ШІ
Опінії
Велика Британія та Німеччина розроблять ударну зброю дальністю 2000 км — Reuters
Війна
Вривайся в третю світову!
Опінії