У Вашингтоні із занепокоєнням дивляться у майбутнє відносин Ізраїлю з Палестиною
Вже цього місяця радник із національної безпеки президента США Джейк Салліван планує відвідати Ізраїль.
У Вашингтоні занепокоєно дивляться у майбутнє відносин Ізраїлю з Палестинською автономією після того, як до влади в Єрусалимі прийшла права коаліція.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на “Голос Америки”.
Союз нового прем'єра Нетаньяху із правими національно-релігійними політичними силами стурбував Білий дім можливим погіршенням відносин Ізраїлю з Палестиною.
Тому вже цього місяця радник із національної безпеки президента США Джейк Салліван планує відвідати Ізраїль, але дати зустрічі ще не оголошено.
Президент США Джо Байден також працює над тим, щоб знайти точки дотику з новим урядом Ізраїлю у підході до ядерних переговорів з Іраном, що зупинилися, і переглядає союз Вашингтона з Саудівською Аравією.
Байден заявив у четвер, що він з нетерпінням чекає на можливість продовжити роботу з Нетаньяху, назвавши його "своїм другом протягом десятиліть", пообіцявши "підтримувати рішення про створення "двох держав" [на Близькому Сході] і виступати проти політики, яка ставить під загрозу життєздатність [цього рішення] або суперечить спільним інтересам та цінностям”.
Нагадаємо, перемога Нетаньяху в листопаді відбулася на п'ятих виборах в Ізраїлі менш як за чотири роки на тлі періоду тривалого політичного хаосу, протягом якого він залишався домінуючою фігурою. Нетаньяху став прем'єром Ізраїлю вже вшосте.
У своєму зверненні до Кнесету Нетаньяху сказав, що з трьох основних завдань, покладених на його уряд, першим зриватиме зусилля Ірану отримати ядерну зброю. Другим пріоритетом буде розвиток інфраструктури країни, включаючи запуск швидкісного поїзда, і третім — підписання більшої кількості мирних угод з арабськими країнами, щоб покласти край ізраїльсько-арабському конфлікту.
Крім того, новопризначений міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен проведе розмову з очільником МЗС росії сєргєєм лавровим.
Про це він повідомив під час своєї першої промови на новій посаді в уряді прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу, який знову повернувся на посаду голови уряду Ізраїлю, пише ізраїльське видання Haaretz.
Телефонна розмова з Коена з Лавровим запланована на 3 січня – це будуть перші переговори між міністрами закордонних справ після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Під час виступу Елі Коен відмовився коментувати запит України на оборонну зброю від Ізраїлю. До того ж він заявив про зміну підходу щодо війни, яку розпочала країна-агресорка рф.
«Щодо питання росії та України, ми, безумовно, будемо робити одну річ, і це менше говорити про це публічно. Тим не менш, наша значна гуманітарна допомога Україні продовжиться», – сказав голова МЗС Ізраїлю.
Реакція США
Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем прокоментував заяву нового міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена про намір поговорити з Сергієм Лавровим.
«Я сподіваюся, містер Коен розуміє, що коли він розмовляє з російським Лавровим, він розмовляє з представником військового злочинного режиму, який щодня скоює військові злочини в промислових масштабах», – написав Грем на своїй сторінці в Twitter.
Нагадаємо також, що 2 січня двох палестинців було вбито окупаційними військами Ізраїлю в селі Кафр Дан недалеко від північного міста Дженін на західному березі річки Йордан.
Ізраїльські військові заявили, що увійшли до Кафра Дан, щоб знести будинки двох "палестинських бойовиків", які вбили ізраїльського солдата під час перестрілки у вересні. Виникло протистояння з місцевими жителями, внаслідок якого двоє чоловіків отримали смертельні поранення.
Міністерство охорони здоров'я Палестини ідентифікувало вбитих як Самера Хоушія, 21 рік, і Фуада Абеда, 25 років. За словами Самера Аттієха, директора лікарні Ібн Сіна в Дженіні, Хоушія отримав кілька куль у груди. Аттієх спочатку сказав, що Абеду було 17 років, але пізніше міністерство назвало його вік - 25 років.
2022 став найбільш смертоносним на Західному березі і в Східному Єрусалимі з 2006 року.
Минулого року окупаційні війська Ізраїлю майже щодня здійснювали атаки на палестинські міста та селища, вбивши понад 150 палестинців. Окупаційна армія Ізраїлю стверджує, що більшість убитих палестинців були бойовиками.
Але були вбиті і молоді люди, які кидали каміння в протестуючих проти вторгнень, та інші, які не брали участь у сутичках.
Ізраїль окупував Західний берег, а також східний Єрусалим та Сектор Гази під час близькосхідної війни 1967 року, а палестинці прагнуть отримати ці території та створити на них свою державу.