Created with Sketch.

У Євросоюзі попередили Зеленського про ризики втрати безвізу через атаки на антикорупційні органи

29.09.2020, 17:37
Фото: volynonline.com

Попри публічні проєвропейські заяви, дії «гаранта» говорять голосніше, ніж слова.

Через атаку уряду Зеленського на ключові антикорупційні органи Україна може втрати безвіз з Європейським Союзом та макрофінансову допомогу.

Про це пише у своїй статті на авторитетному сайті Atlantic Council редактор Пітер Дікінсон. 

Він висловив серйозне занепокоєння, яке існує серед європейських партнерів України щодо майбутнього напрямку країни. Зазначивши, що стосунки між Європейським Союзом та Україною перед щорічним самітом ускладнилися, і напруженість в останні місяці зросла. 

 Дікінсон, зокрема, аналізує заяви високого представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля після візиту до Києва, який наголосив, що Україна не повинна сприймати значну підтримку ЄС як належне. 

Згідно з інформацією оприлюдненою редактором Atlantic Council, загроза продовження стратегічних стосунків виникла через рішення, винесене Конституційним судом України в серпні та вересні, які оскаржували юридичну чинність Національного антикорупційного бюро (НАБУ). 

«Подальші погані новини були у другій половині вересня, коли українські депутати призначили сумнівну комісію з відбору до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури країни (САП) яка не відповідає міжнародним зобов'язанням України»,  – написав Дікінсон. 

В Atlantic Council зазначають, що до голосування 17 вересня Зеленський неодноразово отримував нагадування від міжнародних партнерів України про необхідність створення надійної комісії та виконання антикорупційних зобов'язань країни. Утім, депутати від його партії «Слуга народу» ухвалили сумнівне рішення.

У відповідь представники ЄС нагадали Україні, що це парламентське рішення може поставити під загрозу останню програму макрофінансової допомоги в країні на суму 1,2 млрд євро, а також поставити під загрозу безвіз до Європейського Союзу.

Автор статті наголошує, що хоча таке покарання було б доволі болючим для Києва, у Європейському Союзі фактично немає інших важелів, щоб впливати на українську владу та її антиреформаторські рішення.

Видання нагадує, що безвізові подорожі призвели до безпрецедентного сплеску подорожей українцями по ЄС. «Після початку безвізу в червні 2017 року нові авіакомпанії стали в чергу на вихід на український ринок, оскільки українці здійснили десятки мільйонів поїздок за європейськими напрямками. Безвіз став величезним стимулом для мільйонів українців, і його втрата може повернути громадянам принизливе відчуття людей «другого сорту».

Журналісти наголошують також: попри те, що Зеленський у своїх публічних заявах намагається заспокоїти кожного, хто ставить під сумнів його відданість підтримці євроатлантичної інтеграції України – дії говорять голосніше, ніж слова. 

Вони хочуть забрати в українців безвіз

Раніше в Центрі протидії корупції повідомляли про 221-го депутата ВР, які хотіли забрати в України безвіз з Євросоюзом. Це депутати, яких пов'язують із Зеленським, Аваковим, Коломойським і Медведчуком.

Читайте також
Мобілізація — політична проблема, а проблеми з мобілізацією теж політичні
Опінії
Виконання потужного «Плану перемоги» зникло з інформпростору
Війна
Головний урок Руїни
Історія
Українські F-16 можуть діяти з авіабаз НАТО, - Kyiv Post
Війна
Відгомін більшовизму, або чому не буде миру в обміні територій на НАТО
Політика
Колоніальне минуле – не вирок. Важливо, що ми робимо із цією спадщиною
Економіка