Найважливіша база для російських окупаційно-терористичних сил під ударом. Київ не дозволить Москві панувати на Кримському півострові.
До такого висновку дійшли у редакції американського видання The New York Times після нещодавніх високоточних ракетних ударів. Наші захисники методично демілітаризують плацдарм від Саків до Керчі, від Джанкою до Форосу.
Зараз Україна озброєна ракетами американського і британського виробництва, що дозволяє дістати до кожного куточку Криму. Ці крилаті ракети все частіше летять двома напрямками, які росіяни не можуть закрити своїми системами протиповітряної оборони.
Йдеться про новий стратегічний крок Києва, який прагне підняти ціну для окупантів, котрі вже давно використовують півострів як базу для різних військових операцій. Хоча це навряд матиме великий ефект на полі бою, застосування ракет ATACMS по Криму покликане змусити Кремль зробити складний вибір щодо того, де розмістити деякі зі своїх найцінніших засобів ППО для захисту критично важливої військової інфраструктури.
Українські військовики заявили, що з моменту надходження американських ракет цієї весни знищили або пошкодили щонайменше 15 російських систем ППО далекого радіусу дії у Криму. Серед них — потужні батареї С-300 і С-400.
Супутникові знімки за минулі 3 місяці, вивчені військовими аналітиками, підтвердили ушкодження російських радарних установок, засобів радіоелектронної боротьби, логістичних маршрутів та аеродромів. Крим поступово демілітаризується.
«Можна з упевненістю сказати, що українці досягли дивовижних успіхів за останні пару місяців. Думаю, це тільки початок», — заявив старший науковий співробітник із питань повітряної могутності та технологій Королівського інституту об'єднаних збройних сил у Лондоні сер Джастін Бронк.
Атаки на півострів із використанням західної зброї викликали гнів РФ, що спонукало Кремль попередити США про «наслідки», з якими вони зіткнуться за надання Києву сучасної зброї. Почасти у зв'язку із цими попередженнями кілька американських баз в Європі нещодавно були приведені у стан підвищеної готовності.
Між тим у Пентаґоні засвідчили, що Сили оборони України використовують поставлені американцями ракети далекого радіусу дії «дуже ефективно», запас боєприпасів постійно поповнюється. Не називаючи точних цифр, один із чиновників міністерства оборони США сказав, що «Вашингтон відправив Києву десятки ракет, але не сотні».
Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що в уряді США піддали сумнівам спроби РФ загарбати весь Донбас. Дарма, що розмірковування чиновництва з берегів Потомаку не враховує смерті тисяч українських захисників.