Created with Sketch.

Українська Феміда збожеволіла...

29.06.2024, 07:42

На Сумщині судять чоловіка, який виготовив зброю для захисту від окупантів

Житель села Кам’янка, що на Сумщині, Віталій Куколь перед російським вторгненням виготовив вибухівку і зброю, щоб захистити рідне село від окупантів. Тепер його судять за незаконне зберігання зброї.

Чоловіку загрожує до 7 років вʼязниці.

«Суспільне. Суми» в листопаді 2023 року знімало про Куколя сюжет: як він готувався захищати село, замінував шлях між окупованим на той час Тростянцем і Кам’янкою, допомагав виводити людей з окупації і співпрацював з 93 бригадою «Холодний Яр». Зараз ним займається Тростянецький суд.

Омбудсмен Лубінець зреагував:

«У сюжеті «Суспільне. Суми» йдеться про те, що чоловік виготовив зброю з метою самозахисту — для того, аби захищати рідне село від загарбників. Тоді вся Україна виготовляла «коктейлі Молотова», а нині чоловік постав перед судом за прагнення захистити себе та односельчан», — заявив Лубінець.

Омбудсмен послався на статтю Конституції, за якою захист суверенітету й територіяльної цілісности України є найважливішими функціями держави та справою всього українського народу.

«Беру цю справу на особистий контроль. Здоровий глузд та справедливість мають перемогти!» — додав він.

Дивлюся на тростянецьких служителів Феміди - чому вони не на фронті?

Читайте також
Добір суддів під прицілом ТСК
Політика
Дволикий Анус ВРП
Позиція
Коломойського не змогли доставити до суду через «зламаний транспорт»
Політика
ВРП блокує провадження щодо подружки Маселка
Позиція
Детектива НАБУ Руслана Магамедрасулова звільнили з-під варти
Політика
Таємні відомості в дисциплінарних справах суддів: коли порушують право на справедливий суд
Політика