Created with Sketch.

Українські моряки повернулися додому після більш ніж трьохрічного ув'язнення в Лівії

19.06.2020, 16:11
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

У квітні 2017 року лівійська влада заарештувала екіпаж «Рути», 14 українців, за звинуваченням у незаконному перевезенні нафти.

У Міжнародному аеропорту «Бориспіль» приземлився спецрейс з 14 громадянами України – членами екіпажу танкера «Рута», які повернулися додому після понад трьох років ув'язнення в Лівії.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

За словами Володимира Зеленського, повернути українських громадян додому вдалося спільними зусиллями Міністерства закордонних справ та Служби безпеки України в ході перемовин з владою Лівії.

Нагадаємо, екіпаж танкера «Рута» затримали у 2017 році за підозрою в контрабанді нафтопродуктів. В результаті українців відправили у в'язницю, де вони перебували до цього часу.

Як повідомлялося, у квітні 2017 року військово-морські сили Лівії із застосуванням зброї захопили два судна, одне з них – танкер «Рута» – було під українським прапором. Лівійська влада заарештувала екіпаж «Рути», 14 українців, за звинуваченням у незаконному перевезенні нафти.

Усі 14 осіб екіпажу перебували в тісній камері, спати доводилося по черзі. Столичні ЗМІ повідомляють, що умови утримання і постійний психологічний пресинг вплинули на здоров'я моряків. Двоє захворіли на гепатит. У ще кількох загострилися хронічні хвороби.

Зазначимо, що танкер належить державі Україна і знаходиться на балансі Одеського порту. З 2005 року судно передали в оренду компанії-фрахтувальнику «Manchester Shipping S.A». Згідно з міжнародними морськими конвенціями, члени екіпажу відповідають лише за доставку вантажів і не несуть відповідальності за ліцензії та дозвіл на транспортування вантажів. За це відповідає власник вантажу.

29 квітня ц.р. Апеляційний суд міста Тріполі ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу для членів екіпажу танкера «Рута». А кілька днів тому, після сплати застави, моряки були звільнені.

Зауважимо, що в Лівії, на даний момент, утримуються ще 4 українці – члени екіпажу танкера «Captain Khayyam».

Читайте також
Піхотинець ЗСУ не сакральна жертва, ми маємо зберегтися як нація
Опінії
Лиш Україна під проводом керманича-українця здатна перемогти
Політика
Якщо ми самі не боротимемося, нам ніхто не допоможе
Війна
День в історії: 21-25 квітня 1944 року стався найбільший бій між УПА і НКВС
Історія
Лідери черкеського руху закликали молодь саботувати призов до армії РФ
Світ
Головред «Останнього Бастіону» Дмитро Савченко розповів про ситуацію на фронті і в тилу
Війна