Created with Sketch.

Українські науковці селекціонували новий сорт жита

31.01.2022, 15:11
Фото: google

Таке жито невибагливе і може рости на кислих ґрунтах, що несприятливі для пшениці

 Волинські науковці вивели новий сорт озимого жита «Серпанок», який урожайніший і продуктивніший порівняно з передніми сортами, яке селекціонувала станція.

 Про це розповіла завідувач лабораторії рослинництва та селекції Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН України Олена Нечипорук.

   Висота рослин становить 120-130 см, завдяки чому жито стійке до вилягання, а його потенційна урожайність – 10-11 тонн. 

   «Ми селекціонували новий сорт озимого жита «Серпанок», який пройшов сортовипробування в усіх сортодільничних станціях України, отримали сертифікат і патент, що вже дають нам право займатися його широким розмноженням. Якщо традиційно жито висівалося приблизно у 20 числах вересня – на початку жовтня, то цей сорт можна висівати навіть у 20-х числах жовтня», – зауважила Нечипорук.

   Відзначається, що «Серпанок» стійкий до хвороб. Сорт потребує основного удобрення комплексним азотно-форфорно-калійним добривом восени та весняного підживлення по мерзло-талому ґрунті.

   Окрім того, таке жито невибагливе і може рости на кислих ґрунтах, що несприятливі для пшениці. Для зони Полісся воно є однією з незамінних зернових культур у сівозміні.

   «Сорт «Серпанок» розробили для виготовлення хліба. Культуру можна й використовувати для відгодівлі тварин. Через високу кислотність його треба перемелювати із пшеницею, ячменем та вівсом. При цьому частка жита має бути 30%», - йдеться в повідомленні.

   Волинські науковці планують розпочати вирощування жита «Серпанок», щоб за рік вже забезпечити ним частину господарств.

Читайте також
Коти здатні копіювати міміку один одного, як примати
Життя
Нанопластик негативно впливає на соціалізацію
Життя
Мікроскопічна боротьба: Імунна клітина проти Сибірської виразки
Життя
Чудеса людського тіла: вражаючі факти про наш організм
Життя
Нейробіологи виміряли швидкість людської думки
Життя
Греки та вірмени мають спільних предків
Історія