Між військовослужбовцями російсько-окупаційних військ і так званих найманців ПВК «Вагнера» була повна відсутність координації та взаємодії»
КИЇВ, Україна. російські війська атакували десятки українських позицій на східному фронті, заявили українські військові в понеділок, оскільки напади москви розширюються та посилюються напередодні того, що, за попередженнями Києва, може стати найбільшим наступом кремля з перших тижнів війни.
Український Генеральний штаб, який відповідає за військову стратегію, повідомив у своїх щоденних звітах про стан бойових дій, що росіяни обстріляли близько двох десятків міст і сіл навколо Бахмута, зруйнованого міста, яке стало центром кампанії москви із захоплення всього східного регіону. район, відомий як Донбас.
Але генеральний штаб заявив, що хаотичний характер російських зусиль — включаючи хвилі недосвідчених новобранців і колишніх засуджених, які належать до воєнізованого угруповання Вагнера — обмежує їх ефективність.
Подібно до того, як росія використала свою переважну перевагу в артилерії на початку війни, щоб здобути успіхи на сході України, зараз вона розгортає сотні тисяч новомобілізованих солдатів у невеликих групах, щоб досліджувати вразливі місця на українських оборонних лініях. Це змусило Україну напружити свої сили, щоб протистояти загрозі.
Але хоча бої були жорстокими — за оцінками США та Європи, з обох сторін щодня гинули або були поранені сотні солдатів — жодна зі сторін не досягла значних територіальних здобутків за кілька місяців. Східний фронт залишився майже незмінним і проходить уздовж 140-мильної ділянки території, яка утворює форму зубчастого півмісяця.
Залишається незрозумілим, де і коли москва розпочне широкомасштабний наступ, але міністр оборони України Олексій Резніков заявив у неділю, що десятки тисяч новомобілізованих солдатів направлені на північний схід і південний схід України. За його словами, москва має намір прорвати українську оборону до річниці свого вторгнення, 24 лютого.
На північному краю півмісяця знаходиться утримуване росією місто Кремінна, де в навколишніх лісах точаться важкі бої. Кремінна – це місце, де український контрнаступ у вересні зупинився після витіснення росіян з північно-східної Харківської області, і тепер це один із районів, де, за словами українських чиновників, москва збирає війська для нового наступу.
У центрі півмісяця знаходиться Бахмут, місце однієї з найтриваліших і найкривавіших битв війни, де росія повільно просувалась у своїй багатомісячній спробі оточити місто. Лейтенант Роман Конон, який воює в місті в складі батальйону «Свобода» Нацгвардії України, заявив, що росія продовжує атакувати «безпрецедентною силою».
«Спочатку піхотні підрозділи окупантів виходять на розвідку боєм, потім починається масований артилерійський обстріл і піхотний штурм повторюється знову», – сказав він у відеозверненні, опублікованому на Українському національному телебаченні.
За його словами, попри «незначні успіхи просування» російських військ, українські війська все ще контролюють автомагістраль, яка дозволяє доставляти постачання до міста.
Президент України Володимир Зеленський у понеділок зустрівся зі своїм військовим керівництвом, щоб ознайомитися з поточною ситуацією на передовій. «Особливу увагу було приділено позиціям сил оборони на Бахмутському напрямку та забезпеченню їх необхідними боєприпасами», – йдеться в повідомленні його відомства.
На південному краю півмісяця, поблизу міста Вулгедар, Україна каже, що атаки росії було відбито. Але українські чиновники попередили, що десятки тисяч російських солдатів перекинуті в регіон і можуть збиратися для більш скоординованого наступу.
Президент Володимир Зеленський заявив у неділю ввечері, що російські війська мають намір помститися за невдачі в перший рік війни, і що «жорстокі бої», які точаться на фронті, ймовірно, будуть посилюватися.
«У нас немає альтернативи, окрім як захищатися і перемагати», — сказав він.
Наступ і справді просто неминучий і ми дійсно маємо захищатися і перемагати, але не лише у медіапросторі та проводячи марафони новин, а і розв'язуючи проблеми логістики, корупції та висвітлюючи проблемні питання, а не вдаючи, що їх не існує. Самокритика це основа розвитку, на жаль український політичний пантеон від цього далекий - Ред Останній Бастіон
Автори: Марк Сантора - The New York Times
Переклад з англійської Останній Бастіон