Created with Sketch.

Літній наступ РФ націлений на окупацію всієї Донеччини

11:45
18-05-2025 12:54
Фото: Facebook

Ворог заздалегідь підготувався до нової кампанії. Найзапекліші бої триватимуть переважно на всій протяжності Східного фронту.

У певний момент ми побачили різкий ривок противника, який продемонстрував черговий виток його адаптації на полі бою та звісно ж кабінетах інженерів і виробничих цехах. Московитам дуже сильно дошкулили наші дронарі, які попри всі проблеми нашої армії знищили під час попередньої кампанії багато окупантів.

Ворог учергове провів роботу над помилками та намагається не лише компенсувати власні слабкості, але й досягти якісного результату за допомогою своїх технічних рішень і їхнього масштабування в купі з тактичною адаптацією. Ми ж фактично працюємо в рамках літньої кампанії, коли здебільшого тримається сприятлива погода для польотів, а лісосмуги вкрила зелень.

Московити готувалися до цього і зараз очевидно цілеспрямовано реалізовують свій черговий задум. Результативність наших дронарів — одна з причин, чому московити не змогли просунутися далі, ніж зараз; вони це дуже чітко розуміють, тому одне із головних завдань для них зараз — це вибити наші розрахунки дронів і вирізати логістику.

Одна із найскладніших ділянок для оборони для нас у цьому контексті - це територія між Воздвиженкою та Нью-Йорком і Торецьком. Поряд із нею проходить траса між Покровськом і Костянтинівкою, яка ближче до Костянтинівки знаходиться на вигідній висоті (див. мапу поля боїв нижче — прим. ред.).

Це складна місцевість, розрізана руслами річок Калинівки по центру, Бичок (звивається вздовж траси, повертається з північного сходу на схід) та Кривий Торець. Та й місцевість на північ траси складна для будь-яких дій особливо у ситуації, коли ворог постійно тероризує з повітря.

Тут існує сильний перепад висот, який робить ділянку складною й унікальною у боротьбі за контроль над нею. Московити зосередили на висотах навколо, зокрема в Очеретиному велику кількість засобів РЕБ/РЕР, а також очевидно розрахунків пілотів.

Звідси вони контролюють абсолютно всю зону до траси й значну частину території за нею. Можна сказати, що захоплення московитами Очеретиного понад рік тому досі приносить свої негативні плоди для нас; селище стало опорним пунктом як для просування на захід, так і для атак на північ (див. мапу поля боїв нижче — прим. ред.).

На напрямку з'явилися ефективні FPV-підрозділи, які атакують нашу логістику, тому пересуватися для ротацій у районі украй складно. Також полюють на пілотів усіх штибів, — якщо не можуть знищити групу, то принаймні намагаються знищити майно, техніку, навіть просто розбирають позиції до того стану, коли там стає неможливо працювати.

Мова йде саме про системні зусилля. У цій зоні ворог наносить ураження КАБами масово, щодня по вузькій смузі відпрацьовують по кілька десятків штук: цілеспрямовано зносять забудову в селах; активно обстрілюють висоти біля траси.

Для того, щоб обійти із заходу і південного заходу Костянтинівку та, відповідно, зі сходу Мирноград-Покровськ, московитам потрібно було перетнути трасу Т0504 в районі перехрестя із дорогою Т0511 у селі Шахове або Новій Полтавці, що вони активно зараз роблять. Звідси й спроби прориву у бік перехрестя з боку Воздвиженки.

Один з епізодів — це штурм ввечері 23 квітня, коли окупанти на броні проривалися на кількох одиницях броні й десантувалися біля сільськогосподарських підприємств поблизу. Щодо Костянтинівки, то опцією стало зачепитися за висоту біля траси аби рухатися в бік Степанівки й Довгої Балки, це буде краще, ніж штурмувати в лоб через рекреаційну ділянку Клебан-Бик.

Власне, для цього вони зачепилися за висоту в районі Новооленівки, також намагаються тиснути на Яблунівку, а ще скинути нас із висоти над селом Зоря, яке вони не змогли взяти лобовим штурмом вздовж річки. Якщо ж московити займуть Яблунівку, то проводити логістику в Зорю стане взагалі не знаю чи можливо.

У перші дні травня окупанти декілька днів підряд штурмували на БТРах позиції на східній околиці Олександрополя. Звідти йде прямий спуск в Зорю, куди противник хоче увірватися (населений пункт розкинувся в низині біля річки).

Коли ворог узяв під контроль Воздвиженку, він з часом зміг забезпечити собі просування вздовж русла річки до Новооленівки, яку московити дуже ретельно знищували за допомогою КАБів, розчищаючи собі дорогу. Як і інші населені пункти неподалік лінії бойового зіткнення (ЛБЗ), на які щодня сиплються десятки бомб, при цьому буквально ж.

Безпосередньо наш підрозділ працював у районі Зорі. В одну ніч по селу прилетів десяток КАБів, в той час, як по ньому працювала ствольна і реактивна артилерія, а вишенька на торті — прилетів ще й «Шахед» (принаймні по звуку були всі ознаки, що це саме дрон такого типу).

Московити постійно намагаються збільшити дальність дольоту своїх дронів; вирізати логістику навіть по об'їзних дорогах, які раніше вважалися безпечними. Тепер зустріти ворожі FPV-засоби за 15-20 км від лінії зіткнення і далі — рутинна справа, оскільки це — результат системних зусиль.

Отож, не лише ми намагаємося створити смертельну зону за 10-15-20 км від ЛБЗ, ворог цим теж активно займається. Також московити намагаються використовувати як елемент тактики так звані «перемир'я», які вони оголосили на Великдень і на 9 травня.

Таким чином, вони намагаються добитися від нас припинення тиску на їх пересування і швидко наситити фронт новими засобами та силами. Підтягнути РЕБи, пілотів, провести ротації, щоби відновити потім тиск зі свого боку і досягти нових успіхів на полі бою.

У нас багато говорять про «довгу руку»: інженери й продавці дронів, які вже набралися досвіду у виробництві дронів на ближню відстань, хочуть розвиватися у напрямку «deep strike». Часто вони просто ігнорують сегмент, який дозволив би ефективно вибивати засоби ворога на 20-30-40-50 км від фронту.

У цій смузі зосереджена величезна кількість засобів, складів, пунктів управління тощо. Якби була можливість долітати до цілей на цій глибині хоча б на 1/5 частоти як на цілі в першому-другому ешелоні, можна було б дуже багато досягти; хоча згоден із тим, що це спроба наздогнати горизонт.

Ніколи не буде достатньо сильно і достатньо далеко, а ворог вміє адаптуватися, копіювати чи створювати свої рішення і масштабувати їх. Ну, і щоби ви не сумнівалися, що противник також активно застосовує наземні дрони, глядіть на фотодоказ нижче, — це далеко не єдиний, який тут знищили.

Ворожий наземний дрон на Донеччині (травень 2025 року)
Читайте також
Покровськ стає схожим на Бахмут — фронтовик ЗСУ
Війна
Влада чепурить прифронтовий Краматорськ для окупантів
Політика
Українські піхотинці «віджевелинили» ворожий танк на Вугледарському напрямку
Війна
Сталеві леви 63-ї ОМБр знищили ворожу «ізбу» на курячих лапах
Війна
Оборона Покровська не має повторити трагедію Бахмута
Опінії
Фронтовик ЗСУ: повна окупація Курахового — питання часу
Війна