Вони ледь знайомі з танковими битвами, але «жадають знань» і мають п’ять тижнів, щоб освоїти Leopard 2
Подія з вступу Німеччини до військової коаліції проти рф є чимось нереальним у сприйнятті німців, особливо якщо ми розглядаємо сценарій коли німецькі "Леопарди" знову будуть воювати проти рашистів. Ще місяць тому такі думки серед німців викликали дисонанс, на цьому ж тижні німці не просто навчають українських танкістів, на навчання приїздить Міністр Оборони Німеччини та спілкується з нашими хлопцями. Почалася неймовірна відлига у сфері пацифізму та перехід світу у новий етап стійкого мілітаризму - Ред. Останній Бастіон
Українські військові, які навчаються в Німеччині, кажуть, що «поміняли «Лади» на «Мерседеси», висловлюючи радість, що нарешті отримали можливість використовувати танки німецького виробництва.
На військовій базі на залитому дощем болоті на півночі Німеччини українські солдати отримали п’ять тижнів, щоб освоїти складність бойового танка Leopard 2, перш ніж вони повернуться на фронт у свою зруйновану війною країну.
Оскільки багато солдатів ледве розбираються в танкових битвах, тренування є інтенсивними.
Робочий день починається о 7 ранку і триває 12 годин. Неділя – єдиний день відпочинку, але й тут українці прагнуть вийти на полігон, – розповів один з німецьких військових.
The Telegraph був одним із небагатьох засобів масової інформації, яким на початку цього тижня було надано доступ до навчальних закладів у місті
Мюнстер, щоб зустрітися з деякими солдатами та німецькими загонами, які їх тренують.
Візит відбувся в умовах посилених заходів безпеки, пресі було заборонено фотографувати територію закладу.
Водночас українські військові, які погодилися на інтерв’ю, натягнули на носа шарфи та в затемнених окулярах.
Будь-які запитання щодо специфіки програми навчання, наприклад, скільки солдатів було залучено та коли вона завершиться, німецькі офіційні особи відповіли коротким «без коментарів».
Анатолій, командир танка кремезної статури, старше п’ятдесяти, сказав, що його досвід роботи з німецькими танками Leopard був відкриттям.
«Досі ми билися з «Ладами», а тепер нарешті отримали сучасний «Мерседес», – сказав він.
Віталій, десантник, який проходить підготовку на легкому танку «Мардер», впевнено сказав: «Я не хочу порівнювати (з радянським танком). Ви скоро побачите. Ми все покажемо в бою».
Ці чоловіки є двома з кількох сотень солдатів, яких раніше цього місяця під суворим секретом доставили до Німеччини для тренувань із систем озброєння.
Після кількох місяців затримки канцлер Німеччини Олаф Шольц у січні погодився поставити Києву 40 танків Marder і 14 бойових танків Leopard 2, а також провести необхідне навчання солдатів на німецьких базах.
Віталій сказав би лише, що раніше він був чиновником до того, як пішов в армію після початку війни минулого року.
Німецькі танки — «крапля в морі... але вони наблизять нашу перемогу», — сказав він.
Німецькі солдати, яким доручено довести своїх українських колег до знання нових танків за рекордний час, кажуть, що вони були вражені тим, як швидко вони опанували нові навички.
«Вони жадають знань. Ви бачите, що вони дійсно хочуть все вбирати, як сухі губки», – сказав один з тренерів.
Але завдання, пов’язані з забезпеченням їх бойової готовності до кінця березня, величезні.
Близько 80 відсотків новобранців у Німеччині, які проходять навчання, мають лише базовий бойовий досвід, сказав один німецький інструктор.
Того самого дня, коли преса отримала доступ, Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини, також відвідав тренувальні бази з офіційним візитом.
Разом з ним був несподіваний гість – ексчемпіон України з боксу Володимир Кличко.
У кулуарах заходу пан Кличко сказав The Telegraph, що, на його думку, Німеччина нарешті зрозуміла важливість озброєння своєї країни.
«Я розумію, що це частина німецького менталітету, що зброя — це те, про що вони насправді не хочуть говорити», — сказав він. «Але зрештою Німеччина зрозуміла, що війна буде розвиватися, якщо її не зупинити зброєю.
"Ми не боремося кулаками, ми боремося зброєю", - додав колишній володар титулу чемпіона світу в суперважкій вазі.
Німеччина пообіцяла поставити танки до кінця березня.
Бойові машини піхоти Marder є частиною ширшого західного розгортання, яке включатиме щонайменше 60 бойових машин Bradley із США. Вони прибули до Бременської гавані на півночі Німеччини на початку цього місяця і зараз також прямують до зони бойових дій.
Берлін все ще веде шалену дипломатію щодо створення альянсу країн, які нададуть два батальйони танків Leopard.
Висловлювалися гучні побоювання, що повільне рішення пана Шольца щодо постачання бойових танків може означати, що вони прибудуть надто пізно, щоб відбити російський наступ, який очікується найближчими тижнями.
Але українські військові, які навчаються в Мюнстері, висловили впевненість, що їхні побратими вдома витримають позицію.
«Ми впевнені, що наші товариші зможуть стримати нападника до нашого приїзду», – сказав Віталій.
Він не зміг сказати, чи встигне побачитися з родиною після завершення навчання в Німеччині, але додав, що «незабаром ми повернемося на фронт».