Created with Sketch.

Українським школам необхідна профілактика невігластва

12.08.2021, 08:43
Фото: Facebook

Християнська етика у закладах середньої освіти в Україні – це не про насадження реліґії, а про всебічний духовний розвиток школярів.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав засновник Благодійного фонду "Героїка" Павло Подобєд, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, попри те, що жодна з Церков не має ні монополії у країні, ні права впроваджувати свої практики у школах, учні все ж повинні здобути базові знання з теолоґії та історії реліґії.

«Мова не про вивчення життя святих, співання псалмів або азану. Цьому дійсно немає місця у світській школі. Мова про освіченість! Звісно, що людина має право не знати чим відрізняється синаґоґа від костелу і може думати, що Папа Римський – "це як Епіфаній, тільки шапка на голові інша". Також людина має право не знати іноземних мов і не вміти розв'язувати найпростіших рівнянь, адже "у житті це не знадобиться". Вважаю, що в школі, можливо в рамках іншої навчальної дисципліни (нехай це буде не християнська етика), потрібно давати базові знання як з теолоґії, так і з історії реліґії. Це всеохопна профілактика невігластва», – написав Павло Подобєд.

Він додає, леґенди та міфи про "високоосвіченість наших громадян", як і про "тупість американців" – дещо перебільшені; тому треба вчитися й розвиватися.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", однією з головних (а може й основною) причин втечі умів із території України на Захід є системне недофінансування вищої освіти.

Читайте також
ЮНЕСКО визнало спадок Ніцше надбанням людства
Світ
Казки, що вбили надію
Історія
Вічне покарання Сізіфа
Історія
РОЗПОДІБНЕННЯ
Історія
На тему різних дат Різдва
Життя
Наша історія не лише у вишиванці й сільській хаті, не лише в козацтві й Коліївщині
Опінії