Created with Sketch.

Українським видавцям бракує паперу для друку книг

22.01.2022, 10:27
Фото: Twitter

Прийшла біда, звідки не чекали: невдовзі книги можуть стати розкішшю для українців через дефіцит паперу.

Такі відомості на своїй Facebook-сторінці оприлюднила генеральний директор видавництва "Vivat" Юлія Орлова, інформує агенція "Останній Бастіон".

За її словами, вказана серйозна проблема може істотно вплинути на всю вітчизняну книговидавничу галузь, оскільки виробництво паперу в Україні занизьке.

«Дивна склалася ситуація у видавців, до цього нас точно життя не готувало: з одного боку – "ковідна тисяча" (більшість людей витратила її на книжки, і це не може не тішити), а з іншого боку  – хіти й бестселери "повимивалися", а на додрук немає паперу. Наразі нам необхідно десь 90 тисяч тонн паперу, але в Україні виробляється десь 5 тонн. Наші виробники паперу працюють на вторинній сировині, тобто на макулатурі, але і її не вистачає, бо вона вивозиться закордон. На закупку паперу існують квоти, але вони невеликі, зараз дистриб’ютори паперу роблять замовлення, але папір прийде десь в травні-серпні й з відкритою ціною! Тобто взагалі не зрозумілі ані терміни, ані ціни», – зазначила Юлія Орлова.

Директор видавництва "Vivat" стверджує, основною причиною вказаного кризового явища є переорієнтація целюлозної промисловості з паперу на пакувальний матеріал.

«З пандемією дуже зросли online-продажі, а всі товари треба пакувати, виробництва працюють на виготовлення крафтового паперу під упаковку. Взагалі у світі зросли об'єми упаковки, памперсів, туалетного паперу, засобів гігієни – на все це потрібно целюлозно-первинне волокно і все це вигідніше виготовлювати, ніж папір. Гадаю, не можна, щоби книжка стала розкішшю», – підсумувала Юлія Орлова.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", торік разом із видавництвом "Zалізний Тато" ми запровадили нову спільну ініціативу на благо українського народу.

Читайте також
Логістичний гігант Maersk звільняє 10 тисяч працівників
Економіка
Країні-бензаколонці бракує палива
Опінії
Чому в Німеччині масово зачиняються аптеки?
Світ
Масові звільнення у світових технологічних гігантах
Економіка
Масові звільнення у світових гігантах
Світ
Білоруську промисловість наздогнала стагнація
Світ