Created with Sketch.

Уроки тюремної анґлійської: досвід «Оленівки»

30.12.2024, 21:45
Фото: Facebook

Силу волі й жагу до життя українців не вдалося зламати. Те, про що у школах не розповідають дітям, а дарма, бо нація виховується змалечку.

Мене часто запитують, як були організовані заняття із вивчення анґлійської мови у ворожому полоні. На різних зонах і за різних умов методика проведення суттєво відрізнялися.

Від можливості збиратися невеликими групами, маючи зошити, словники, ручки, винайдену крейду, зроблену дошку та підручники до дряпання чимось гострим на обгортці туалетного паперу, шепотіння і постійного чатування. Все для того, щоби не бути спійманими зненацька за цим заняттям.

Ховаючи наші записи, знищуючи при загрозі шмону і відновлюючи їх після знов. Розпочали ми наші класи ще в «Оленівці», коли друг «Лемко» привіз зі слідчого експерименту на «Азовсталі» два напівцілі зошити та обгризений олівець. Він примудрився засунути це у кайданках до кишені.

Напівжартома ми називали наші студії Острозькою (бо острог) Азовською Вільною Академією. Крім мене мав власні групи спудеїв та проводив заняття друг «Ярило», а лекції з історії України читав друг «Доцент».

Самі заняття проходили у звичній манері, — лексика, граматика, читання, перекази. Першими нашими підручниками були роздруківка «Падіння Чорного Яструба» та двомовна Біблія; коли ж не вистачало текстів, складали їх самі, чи згадували улюблені рок-пісні.

Ці заняття давали можливість підтримувати не тільки морально-психологічний стан, але й дійсно, розвиватися навіть за таких умов. Не пригадую, щоби учні колись з таким заняттям та завзятістю вчили анґлійську на волі.

Отже, мій курс складався із 17 тем, за назвами можна здогадатися, про що саме була кожна з них:

  1. When Passion Rules the Game.
  2. Doing the Medieval Town.
  3. Youth Has No Age.
  4. Playing Mafia.
  5. In the Medieval Tavern.
  6. Putting on the Ritz.
  7. Back in Control.
  8. Let the Healing Begins.
  9. Jailhouse Rock.
  10. Ode to my Family.
  11. The House of the Raising Sun.
  12. Handball Heroes.
  13. My Brave Face.
  14. Big City Lights.
  15. Who Wants Yesterday's News.
  16. Tea for Two.
  17. Letters from Home.

Першою темою була... ні, не рапорт чергового, ні розповідь про себе, і навіть не про їжу (хоча така тема також була). Ми розпочинали вивчення англійської з теми «When Passion Rules the Game». Про кохання, пристрасті та дівчат, а про що ще говорити молодим, здоровим, завзятим побратимам.

У першому коменті я додам трохи доопрацьований матеріал по темі «Youth Has No Age». Це, між іншим, було гаслом однієї з найулюбленіших кав'ярень вільного Маріка — «Ізби», щоби показати, які самі були матеріали до вивчення тем.

Записи, звісно, вели російською, бо за українські карали, а зошити — знищували. Проте, самі заняття, ми проводили виключно рідною мовою.
Читайте також
Українська нація має нарешті стати господарем своєї землі
Опінії
Талановита і хоробра молодь торує шлях нам у світле майбуття
Війна
Довбаний парад лицемірства від західних партнерів Москви
Політика
Офіцери армії Наполеона відпускали полонених під чесне слово не воювати
Історія
Так, «як раніше» було, вже не буде ніколи
Опінії
Парламент Болгарії заборонив у школах ЛҐБТ-пропаганду
Світ