Майже кожен п'ятий житель України цікавиться інформацією, яку подають ворожі ресурси.
17% опитаних громадян України користуються російськими засобами масової інформації.
Про це йдеться в презентації нового соціологічного опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 році», результати якого озвучила заступник керівника «Медійної програми в Україні» Оксана Майдан.
Зауважимо, що дана програма фінансується за підтримки фонду USAІD та уряду США.
В повідомленні зазначається, що респонденти роблять це, аби дізнатися, що російські ЗМІ розповідають про Україну, отримати новини про події в Росії чи дістати «альтернативну» точку зору».
Респондентам ставилися два питання: чи ви особисто користуєтеся і чи ви знаєте людей з вашого оточення, які користуються російськими ЗМІ», - пояснила вона.
Отже, згідно з даними опитування, зросла кількість тих, хто особисто користується цими ЗМІ. «17% у 2020 році проти 13% у 2019-му. А ось користування когось із вашого оточення в межах статистичної похибки впало: 28% цього року і 30 було у 2019 році», – розповіла Майдан.
Громадянам України також ставилося питання, чому вони користуються російськими ЗМІ.
«Тут лідери, так би мовити, думок, є – дізнатися, що російські ЗМІ розповідають про Україну, – 29%; отримати новини з Росії, що ж там відбувається в Росії, – 28%. І дістати альтернативну, якусь іншу точку зору – 25%», – розповіла Майдан.
Основним джерелом для споживання російських ЗМІ є супутникове телебачення і YouТube.
Майдан також зауважила, що в цілому довіра до росЗМІ зросла (допустимою є думка, що частина прихованих колаборантів з Росією стали себе сміливіше виявляти -ред).
Так, найбільшу довіру серед громадян України, які користуються російськими ЗМІ мають друковані видання, радіо, соцмережі та телеканали.