Created with Sketch.

В іранських "Shahed" знайшли обладнання 14 компаній із США, Японії, Канади та Швейцарії

04.07.2023, 15:04

БПЛА Shahed-136 містили різноманітні компоненти, виготовлені американськими, японськими, канадськими та швейцарськими компаніями

Безпілотники іранського виробництва Shahed-136, які російські війська використовують для ударів по Україні, містять компоненти виробництва західних компаній.

Про це йдеться у звіті, підготованому Міжнародним партнерством з прав людини (IPHR), Незалежною антикорупційною комісією (НАКО), Truth Hounds і Global Diligence LLP, у якому проаналізовано 25 атак з використанням Shahed-136 з вересня 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба НАКО.

Автори дослідження з'ясували, що безпілотники Shahed-136 містили різноманітні компоненти, виготовлені американськими, японськими, канадськими та швейцарськими компаніями, починаючи від мікропроцесорів і напівпровідників і закінчуючи Ethernet-трансиверами і картами пам’яті.

За даними звіту, найбільше імпортних комплектуючих в іранських дронах вироблено компаніями із США:

Також знайдено обладнання виробництва японської компанії Murata Manufacturing, канадської Tallysman та швейцарської STMicroelectronics.

Автори звіту звертають увагу на залежність російських військових від компонентів західного виробництва у війні проти України та термінову необхідність обмежити подальше постачання таких компонентів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у Татарстані виявили завод із виробництва дронів Shahed.

На сьогодні ангар для складання безпілотників займає близько 40 тис. кв. м. – приблизно шість футбольних полів.

росіяни будують у Татарстані завод із виробництва та складання іранських безпілотників типу Shahed на території особливої економічної зони "Алабуга".

Про це йдеться у розслідуванні видання "Протокол".

Журналісти з’ясували, що Іран постачає росіянам комплектувальні для дронів типу Shahed і навчає на своїй території фахівців "Алабуги". Перша така поїздка фахівців до Ірану відбулася в березні 2023 року. Загалом у планах – підготувати понад 200 осіб.

Іран також передає росії планування, перелік обладнання, технологічних процесів, технологічні карти і конструкторську документацію, яку у країні-агресорці адаптують під їхнє виробництво.

За даними розслідувачів, можлива вартість контракту Тегерану і Москви щодо дронів оцінюється у 115-130 млрд руб. Журналісти звернули увагу, що у внутрішніх документах дрони називаються "човнами", а Іран – Білоруссю.

Джерела видання розповіли, що проєкт з будівництва заводу з виробництва Shahed передбачав фінансування в розмірі 80 млрд руб, однак із бюджету були виділені лише 30. Решту суми міг виділити очільник російського Банку "ВТБ" Андрій Костін.

На сьогодні ангар для складання безпілотників займає близько 40 тис. кв. м. Керівництво "Алабуги" хоче почати 2024 року виготовляти там частину деталей, а згодом провести автоматизацію виробництва.

"За інформацією одного з наших джерел, ефективність складання в результаті має перевершити іранську в десятки разів, а підсумкова площа ангарів буде більшою за 100 тисяч квадратних метрів. Це буде, по суті, окреме село, яке займається виключно виробництвом дронів для російської армії. Вже зараз нам відомо про залучення студентів, зокрема іноземних, для виробництва іранських дронів", – йдеться в розслідуванні.

Що відомо про виробництво іранських дронів на росії

В середині червня британська розвідка повідомила, що Іран збільшив партії постачання дронів до росії за допомогою кораблів через Каспійське море. Водночас росія працює над початком внутрішнього виробництва БПЛА за допомогою Ірану. Йдеться про завод із виробництва дронів.

18 червня до Москви також прибув із Тегерана черговий вантажний літак Іл-76. Ймовірно, він доставив нову партію дронів Shahed-136.

Водночас у червні український генерал та екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж заявляв, що Іран почав постачати до рф технології з виробництва безпілотників та про плани щодо будівництва заводу з виготовлення БПЛА на базі в Татарстані. За оцінкам Маломужа, російський завод зможе виготовляти 2000 дронів на рік, а то й більше.

Читайте також
Дорогý бронетехніку Москва проміняла на дешеве «гарматне м'ясо»
Війна
Завдяки російській допомозі КНДР нарощуватиме ядерні сили «без обмежень»
Світ
Священні війни «зоряних» окупантів
Опінії
Південнокорейська армія випробувала бойовий лазер проти дронів
Світ
Двобій артилерії в Україні, або «чому стоїть фронт»
Війна
Ліванські шиїти успішно добивають ізраїльський «Залізний купол»
Світ