Created with Sketch.

В Україні 60% сімей мають борги за газ

19.11.2020, 14:40

В Україні кількість домогосподарств з боргами за газ за підсумками жовтня збільшилася до 60%.

"З огляду на, що протягом літа - початку осені споживачі поступово погашали борги, накопичені за попередній опалювальний сезон, а вересень відрізнявся низьким споживанням, то ситуація з боргами виглядала більш оптимістично. Зараз же, за підсумками жовтня, ситуація з оплатою ресурсу стрімко погіршується", - повідомив перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів Євген Нацвін-Степанов в коментарі "Інтерфакс-Україна".

За його словами, борг населення за газ перевищив 21,1 млрд грн. При цьому борги за тепло і гарячу воду склали 16,3 млрд, за поставку і розподіл електроенергії - 5 млрд грн.

 Нацвін-Степанов підкреслив, що найбільш критична ситуація зараз в Донецькій, Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях. Борги мешканців кожного з цих регіонів перевищують 2 млрд грн.

Найкраще споживачі платять за газ в Рівненській, Кіровоградській та Черкаській областях.

"По закінченню карантинних обмежень постане питання припинення газопостачання неплатників і будуть вжиті заходи стягнення заборгованості в судовому порядку, а також інші небажані наслідки", - резюмував Нацвін-Степанов.

Останній Бастіон вже звертав увагу на те, що Слуги Народу та Володимир Зеленський відверто грабують Українців встановлюючи непосильні грабіжницькі тарифи на доставку газу (абонплата Зеленського).

ХТО КОНТРОЛЮЄ ОБЛГАЗИ

Дмитро Фірташ контролює в Україні близько 70% великих газорозподільних підприємств. Структури мільярдера активно скуповували пакети акцій цих підприємств на приватизаційних конкурсах та аукціонах протягом декількох років. Подальша мета Фірташа – викупити частки у міноритарних власників та об'єднати компанії з розподілу газу в холдинг.

Контроль за облгазами в 2013 році
Фото:Кордон

Держава в 2018 році контролювала лише три облгази. Зокрема “Нафтогаз” вивів зі сфери впливу Фірташа “Кіровоградгаз”. У власності колишніх регіоналів, а також Сергія Курченка та його соратників залишається ще з десяток підприємств. Решта належать бізнесменам.

Контроль за облгазами в 2018 році
Фото:Кордон

Умовній групі "Офшори" належить п’ять облгазів в центральній та східній частині України: "Дніпрогаз", "Криворіжгаз", "Донецькміськгаз", "Харківгаз" та "Харківміськгаз". До 2012 року ці підприємства належали "КЕС-Холдингу" росіянина Віктора Вексельберга. Потім компанії перевели на кіпрські офшори. Власника кіпрських офшорів зареєстровано на Британських островах, а ця юрисдикція не видає кінцевих бенефеціарів компаній.

Вескельберг оголосив про вихід з українських активів. Учасники ринку заявляли, що компанії перейшли під контроль "Газпрому", однак ця інформація досі не підтвердилася.

Хто контролює розподіл газу в Україні ? (станом на 2013 рік)
Фото:Insider

Третім великим власником облгазів є ГК "Содружество" ексдепутата херсонської обласної ради від Партії регіонів Віктора Попова. За офіційною інформацією депутатський мандат Попов здав через призначення почесним послом Литви в Херсонській області.

В Одеській області розподіл газу контролює бізнесмен Ігор Учитель – №36 найбагатших бізнесменів Одеси за версією Forbes. Він також має інтереси в нерухомості – йому належить житловий комплекс "Аркадіївський палац". Як повідомляв INSIDER, Учитель також імпортує газ в Україну по реверсній схемі.

Раніше газопостачанням в столиці займався Василь Хмельницький, який створив "Київенерго Холдинг" з метою управління пакетами акцій "Київгазу", "Київодоканалу" та "Київенерго". Однак потім, як повідомив він в інтерв’ю Forbes, продав акції В'ячеславу Супрененку - зятю ексмера столиці Леоніда Черновецького. Офіційна причина - відсутність контролю в цих підприємствах. Інша частина акцій холдингу була в управлінні КМДА. На сьогодні, 60% акцій підприємства контролюєПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КОМПАНІЯ КИЇВЕНЕРГОХОЛДИНГ" 61 % компанії належать Тереторіальній громаді міста Києва, 24 % контролює СУРОВЦЕВ СЕРГІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ, 14 % ДАВИДЕНКО ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ. Ще 28 % Тереторіальна громада міста Києва контролює напряму, трохи більше 5% належить фірмі зареєстрованій на Кіпрі.

Придбання контролю над "Маріупольгазом" бізнесменом Юрієм Іванющенком продиктоване двома факторами. По-перше, в Маріуполі багато підприємств важкої промисловості. По-друге, в цьому місці знаходиться його підприємство, що споживає багато газу — "Азовмаш".

Володимир Шелудченко, ексголова НАК "Нафтогаз Україна" з серпня 2006 до лютого 2007 року, коли прєм'єром був Віктор Янукович, контролював постачання газу в Донецькій області. В той же час керівником "Донецькоблгазу" є Микола Масс. Його син - Євген Масс контролює "Макіївкугаз".

У 2011 році Євген Масс був повноцінним партнером фірми "КМК Ойл", яка тоді належала Сергію Курченку в компанії "Марснабгаз". Потім Курченко продав "КМК Ойл", а Масс вийшов з капіталу "Марснабгаз".

"Тернопільгаз" контролюється головою правління підприємства Олегом Караванським та "групою родини Будз", які вважють, що рівень газифікації сіл на Тернопільщині найвищий по Україні.

Контроль в "Полтавагаз" належить Вірі Четверіковій, яка раніше була міноритарним акціонером вже не існуючого "Інпромбанку". Вона родичка депутата від Партії регіонів, члена комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Олексія Лелюка. З 2003 по 2004 роки він був головою правління "Полтавигазу". Потім розпочав депутатську кар’єру - влітку 2004 року на виборах по 151-му полтавському округу Лелюк переміг від Партій регіонів замість померлого депутата від ПР Івана Четверікова. Лелюк був його племінником.

Як ми можемо спостерігати, Володимир Зеленський та його уряд заганяють звичайних Українців до боргових ям, з яких уже неможливо вибратися. Все це робиться шляхом встановлення грабіжницьких тарифів за доставку газу, котрі є економічно необґрунтованими та підкріплені лише бажанням олігархів та влади збагатитися на простих Українцях, котрі сидять по домівках, беруть в руки бандуру та співають тужливих пісень про нелегку долю, замість того, щоб вийти і знести кагалу олігархів, депутатів та міністрів, котрі знищують українську націю. 

Читайте також
Зростання тарифу на транспортування газу призведе до подорожчання товарів та послуг
Політика
Чернишов і Зеленський грабують українців. І знову брешуть
Політика
Тариф на газ залишається незмінним – 7,96 гривень за кубометр, – «Нафтогаз»
Політика
Після суспільного розголосу в НКРЕКП заявили, що ціна на газ з 1 січня лишається незмінною
Економіка
Гарною традицією для премʼєра Шмигаля стає говорити одне, а робити протилежне
Політика
Чергове «покращення» від простроченого блазня
Політика