Дослідження, проведене Logically, виявило понад 50 прикладів пропозицій про роботу вагнер, які поширюються 16 мовами в Twitter і Facebook.
Угруповання найманців вагнера використовує соціальні мережі для вербування нових членів по всьому світу. По-перше, вони вихваляються, що бійці заробляють до 2700 євро на місяць без бонусів. Це відомий пропагандистський трюк, який використовував вагнером для вербування. Вони прагнуть закрити багато посад, від IT до медиків, а також шукають нових солдатів. По-друге, група рекламує такі переваги, як, наприклад, страхування життя. Подібні оголошення є англійською, іспанською, французькою, в’єтнамською та індонезійською мовами. Їх переглянули майже 120 000 разів у Twitter, Facebook та інших платформах. Існує велика різноманітність мов і цільових аудиторій, але вони здебільшого використовують однакову структуру.
Дослідники не можуть на 100% приписати посади безпосередньо вагнеру, хоча представлені стиль і аргументи дуже схожі на процес вербування групи в росії. Особливе занепокоєння викликає те, що групу Вагнера звинувачують у масових порушеннях прав людини та звірствах, скоєних в Україні. Але оскільки він не вважається міжнародною терористичною організацією, цей тип контенту залишається в сірій зоні.
"Це питання, над яким ми повинні більше думати в майбутньому" — зазначає керівник відділу досліджень у Logically Кайл Уолтер. Ще до масованого вторгнення Росії в Україну група вагнера брала участь у боях у Центральній Африці. Але саме в останні місяці ця організація вийшла на перший план після того, як запропонувала засудженим російським ув’язненим шанс на свободу в обмін на їхню участь у бойових діях в Україні. Керівник "вагнера" євген пригожин заявив, що група втратила до 20 тисяч найманців.