Created with Sketch.

Вакарчук

16.06.2020, 16:17
Святослав Вакарчук, який знову пішов з парламенту
Фото: 112.ua

Від коментів з прізвищем двічі екс-нардепа та нашого рок-всьо заболіли очі.

Але подія мигнула, як сірник на вітрі. І ми – вже розкуті аж до зверхності над оксфордівцями (ті на осінь обіцяють вакцину проти ковіду, а нам вона і зараз на фік не треба, ми його голими руками!) – заціпеніли у напруженому очікуванні з'яви котроїсь з марув «без нічого». 

І ті груди з екрана навипуск на годину-дві затулять нам пострашеного ранніми гостинами державних рекетирів екс-міністра інфраструктури, велюрового слугу-ресторатора з «претензіями на Київ», спробу блазнюватих опришків доторкнутися до справжнього мистецтва через виламані двері. А далі ганебну втечу 200-відсоткової неврівноваженої жіночки з власного кабінету в ОГПУ (ні-ні, поки що – офісу генерального прокурора України), судилище над здоровим глуздом і Петром Порошенком, нездужу найпершу леді у статусі можливого конституційного суб'єкта і, нарешті, обсер(*)… вованого найвеличнішого Самого.

І навіть Святослав з пропащим «Голосом» буде безжально, одним кліком скинутий до архіву позавчорашніх новин.

Хтось у хвіст і в гриву чистить Славка (перепрошуємо у фанатів екс-політика за панібратство – автор на порядок похиліший і, попри усе політичне та вікове, є шанувальником його неперевершених «Сосен»), хтось радіє з того, що митець ще раз займеться своєю справою і ще раз розведе на бабло бацьків Мінськ.

До слова, так йому (бацьці) і треба, контрабандисту хитродупому. Це ми до того, що саме Лукашенко не дав сконати рашистській еліті – у жорстокі санкційні часи підгодовував кремлівських союзників натурально білоруським лососем, національним гомельським пармезаном і місцевими креветками зі Свіслочі (головна водна артерія столиці Білорусі – авт.). Вижили бандити, а на днях ще й пахана свого обнулять до 36 року.

Ми різні у ставленні до Святослава Вакарчука. Принаймні, якусь частину нас, ще не навіки схиблених, залишив би байдужим навіть сиквел з Голобородьком.

Атож, належно поціновуючи спроби гарних фракційних людей – Сергія Рахманіна, Кіри Рудик, Інни Совсун та інших – чимось виправдати дезертирство свого мавра, котрий зробив своє (діло?!) і може чкурнути до інших мікрофонів, все ж привернемо увагу до дидактичної складової у колізії з дірявим човном партії «Голос».

На етапі невмолимого наближення жовтневого перевороту в шерегах місцевих мамаїв дозволимо собі пораду. Щось на кшталт музикознавчої критики. Нумо, шановне меломанське панство, спробуйте спростувати наше глибоке, авжеж – аматорське, переконання, що Святослав Іванович Вакарчук виявився нікудишнім лідером. Він – той, кого ведуть, вести, на жаль, цей прекрасний хлопець не вміє. І його пісенні тексти усі інфернальні – в чомусь невловимому, непійманому, потойбічному.

Згадайте, хто може, буремні восьмидесяті. І закличне бунтарство того ж Цоя з вимогою перемін «В нашем смехе, и в наших слезах, и в пyльсации вен!». Порівнюємо зі Славковим безмежним інфантилізмом: «Дякую тобі, за те, що ти завжди зі мною, і може я – твоє дитя…» чи «Я так хочу до тебе, як до матері немовля, я так хочу до тебе, як до неба ота земля».

Якщо Лідер піднімав «плече, під яким здригнеться Стіна», то наш другий номер жаліється на непереборні внутрішні перелази у стосунках з пристрасно бажаною ліричною героїнею: «Чи вистачить нам сили зробити так, щоби впала між нами Стіна…». Ба, навіть реальна війна у Слави «не твоя».

Ну, це ми про музикознавство так, мимохідь. Бо другий вихід Вакарчука з тієї ж каламутної річки виводить і нас на Рубікон. Настійливо вимагає включати нарешті мізки перед оглядинами улесливих парсун на бігбордах. Втовкмачити собі, обмацуючи набиті гулі, що конституційне право блазня стати президентом, малописьменного комбінатора – мером, рок-музики – вождем партії є лише даниною, хабаром суспільним очікуванням, фатою-морганою демократичних устремлінь.

Те, що дозволене Юпітеру, те не дозволене бичку. Якщо наші альфа-биці не здатні на об'єктивну експертизу своїх можливостей і маніакальна тяга до бюджетних потоків переважує інстинкт самозбереження, вибір доводиться робити нам. Прозріваймо, панове.

Ось перебуваючий нині на самоізоляції (дай, боже, йому здоров'я і якомога швидшого виходу на самозречення) Мойсей звинувачує нас у нерозумінні його щирих намірів вивести країну до сяючих висот. Припустимо. Але ж висоти зяяють, і дна тим висотам ще не видно. Бо блазню – блазневе. Як і Славку – Славкове.

Підспіваймо насамкінець рокеру:
…Кохання бігало в садок,
 Кохання бавилось в пісок,
 Вона ходила в школу.
 А далі був лиш холод…
Хоча, чому насамкінець? Усі казки надають своїм Іванам-дурникам по три спроби.

Народився у селі на Сумській Слобожанщині, наразі – полтавець, вчитель історії і тоді ще суспільствознавства, профспілковий чиновник, активіст і фрондер інформаційного простору, пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Читайте також
Софія Федина порівняла Зеленського із собакою
Політика
Кінець нафтової імперії Ігоря Коломойського
Опінії
Експрезиденти США не прийдуть на інавгураційний обід Трампа – NBC
Світ
У Польщі визначилися з датою президентських виборів
Політика
Bloomberg: Байден хоче заборонити розробку нових родовищ нафти й газу
Політика
Майка Джонсона переобрали спікером Палати представників Конгресу
Світ