Created with Sketch.

ВАКС засудив до 9 років ув'язнення експосадовця Генпрокуратури Дмитра Суса

31.01.2023, 12:15

Дмитро Сус став відомий тим, що допоміг зняти арешт з 14 газових свердловин компанії Злочевського

Вищий антикорупційний суд призначив 9 років позбавлення волі колишньому заступнику начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Дмитру Сусу за заволодіння майном.

Таке рішення 31 січня ухвалив ВАКС, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон".

«Дмитра Суса визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 191, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 ККУ», – оголосив головуючий суддя Маркіян Галабала.

ВАКС призначив Сусу покарання за сукупністю злочинів у вигляді 9 років позбавлення волі з позбавленням обіймати посади в судах, правоохоронних органах та адвокатурі строком н 3 роки з конфіскацією всього належного йому майна.

Крім того, судді застосували спеціальну конфіскацію до низки майна Суса, яке не зачитували через великий обсяг.

Вирок винесла колегія суддів у складі головуючого Маркіяна Галабала, суддів Віктора Ногачевського та Віталій Крикливого. Рішення не набуло чинності і може бути оскаржене протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

За версією обвинувачення, ГПУ розслідувалася справа про нелегальний гральний бізнес. 16 січня 2016 року під час обшуку в ресторані «Цар» і готелі «Дружба» Дмитро Сус знайшов і вилучив 9025 доларів і ‭192 660‬ грн. У подальшому вказані грошові кошти колишній слідчий нібито привласнив. Також, за версією НАБУ, Сусом були присвоєні 8600 грн, які вилучили 20 січня 2016 року за результатами обшуку на вул. Володимирській.

Вже 15 квітня 2016 року під час обшуку в ресторані на вул. Набережно-Печерська дорога, 5 обвинувачений заволодів накопичувачем на жорстких магнітних дисках і відеореєстратором Hikvision, який пізніше використав у себе в кабінеті.

Приблизно 20 лютого 2016 року слідчими ГПУ, серед яких був Дмитро Сус, проведений обшук у Білій Церкві, де вилучені гральні автомати, меблі та інші речі за місцем розташування нелегального грального закладу. Будь-які відомості про обшуки в матеріалах справи, в межах якої велися слідчі дії, відсутні.

30 жовтня 2016 року в Києві за допомогою невстановленої фізичної особи Сус за 10 тисяч доларів продав ігрові автомати, столи для покеру та рулеток, барні стільці, металеву статую жінки та інші речі, раніше вилучені на обшуках у Білій Церкві. Сама справа передана до Головного слідчого управління ДФС без речових доказів.

Детективи НАБУ затримали Суса 25 липня 2017 року, під час спроби залишити Україну. Наступного дня йому вручили повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 і 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України.

У квітні 2017 року тодішній генпрокурор Юрій Луценко звільнив його з посади «за систематичне порушення законів «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», правил прокурорської етики та за дії, що ганьблять звання прокурора». Причиною стало те, що Сус у своїй декларації «забув» вказати записаний на бабусю позашляховик Audi Q7.

Департамент Генпрокуратури, в якому працював Дмитро Сус, на той час пов'язували із тоді народними депутатами від "Блоку Петра Порошенка" Ігорем Кононенком та Олександром Грановським, яким приписували вплив на цей підрозділ ГПУ.

Також тоді ще слідчий ГПУ Дмитро Сус став відомий тим, що допоміг зняти арешт з 14 газових свердловин компанії Злочевського.

Дмитро Сус

Як повідомляє агент НАБУ Євген Шевченко, у серпні 2016 року Дмитро Сус організував незаконний арешт двох детективів НАБУ, що вели розслідування його злочинної діяльності - протягом 12 годин детективів без жодного протоколу тримали у будівлі ГПУ, погрожували та намагались залякати, але зрештою були вимушені їх відпустити.

Подібні ганебні дії не допомогли Сусу уникнути відповідальності, тому що підозру він таки отримав і ось нарешті сьогодні він отримав те, на що заслуговує - за привласнення майна, що яке Сус вилучив під час обшуку грального закладу, Вищий антикорупційний суд виніс обвинувальний вирок з конфіскацією всього майна і наступні 9 років свого жалюгідного життя екс-прокурор проведе у буцегарні.

Читайте також
САП просить конфіскувати будинок і землю голови села на Закарпатті
Кримінал
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика