Created with Sketch.

Вашингтонський саміт НАТО стане розчаруванням для України

01.01.2024, 17:45

Саміт НАТО у Вашингтоні навряд чи матиме для України якісь значні позитивні результати, — генерал Бен Годжес

Зараз в Альянсі не спостерігається «достатнього рівня енергії» щодо питання українського членства. А також наразі існують лідери, які виконують кремлівську роботу всередині Європейського Союзу.

Про це в ефірі телемарафону заявив екскомандувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес.

«Щиро кажучи, я не налаштований оптимістично — я не чую висловів чи розмов, які вказували б на те, що у 2024 році у Вашингтоні результат може бути успішнішим, ніж у 2023-му у Вільнюсі. Я дивлюся на Орбана в Угорщині, на Фіцо у Словаччині — вони обидва зараз виконують кремлівську роботу у різні способи усередині ЄС. Угорщина навіть заблокувала рух Швеції в НАТО. Я не відчуваю достатнього рівня енергії щодо питання українського членства» — сказав генерал.

Він додав, що хотів би помилятися, однак наразі має такі відчуття.

Ходжес також зазначив, що він особисто зосереджений на тому, щоб США здобули ясність щодо цілей в Україні, зокрема, що Україні треба справді допомогти здобути перемогу, бо це відповідає інтересам Америки. Тому, на його переконання, слід продовжувати виступати за підтримку вступу України до Альянсу.

«НАТО стане кращим того самого дня, коли прийме Україну. Але я буду чесний з вами та моїми українськими друзями — я зараз не дуже оптимістичний, що ми побачимо щось краще порівняно з тим, що ми побачили на саміті НАТО у Вільнюсі» — зауважив екскомандувач Сухопутних сил США у Європі.

Читайте також
Раніше Європа мовчала, а зараз Європа плаче і скиглить
Опінії
Швейцарські танки їздитимуть дорогами ЄС
Світ
США залишаться у складі й зміцнять НАТО — сенатор Ріш
Політика
НАТО не зможе захистити Європу від росії без США, - The Independent
Світ
Після провалу у Сирії росія побоїться нападати на НАТО
Світ
ЄС робить значний крок для підвищення своєї обороноздатності
Світ