Created with Sketch.

Верховний суд скасував Указ Зеленського про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького

10:06

Зеленський не має повноважень відстороняти суддів Конституційного Суду України.

Про це повідомляє юридична компанія Leshchenko & Partners, Attorneys at Law.

«Перемога, яка має значення не лише для нашого клієнта, а й для всієї правової системи України.

5 травня 2025 року Верховний Суд вчергове підтвердив: Президент України не має повноважень відстороняти суддів Конституційного Суду України.

❗️Цього разу Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду визнав протиправним та скасував Указ Президента №79/2021 від 26 лютого 2021 року, яким було відсторонено Голову та суддю КСУ Олександра Тупицького.

📌 Це чергове судове рішення, яке скасовує протиправні Укази Президента України:

1️⃣ Постанова Великої Палати Верховного Суду від 19.10.2023 — скасовано Указ №607/2020 (остаточна).
2️⃣ Постанова Великої Палати Верховного Суду від 19.10.2023 — скасовано Указ №124/2021 (остаточна).
3️⃣ І сьогоднішнє рішення у справі 9901/57/21— скасовано Указ №79/2021 в першій інстанції.

💬 Олександр Лещенко, Керуючий партнер Leshchenko & Partners:

«Це рішення підтверджує особливий статус суддів Конституційного Суду України, гарантії їх незалежності від органів призначення. Такі Укази Президента — протиправні, суперечать Конституції та профільному закону, підривають принцип юридичної визначеності».

Ми пишаємось цією справою, адже вона — про верховенство права, непорушність Конституції і недопущення протиправного розширення повноважень субʼєктів призначення суддів КСУ», - йдеться у повідомленні.

7 листопада 2024 року суддя Олександр Тупицький підтвердив журналістам «Слідства.Інфо», що на початку повномасштабного вторгнення він виїхав до Австрії з родиною. І перебував у Відні, щонайменше, до листопада 2024 року. 

Водночас українські правоохоронці підозрюють Тупицького у незаконному вивезенні двох чоловіків мобілізаційного віку через кордон України у співучасті з учасниками організованої групи, серед яких були правоохоронці та прикордонники. Натомість екссуддя вважає, що кордон він перетнув законно та ніяких чоловіків мобілізаційного віку «не переміщав». 

Підозру про переправлення чоловіків за кордон, на думку судді, йому вручили в незаконний спосіб, «поза міжнародним порядком»: «Зараз триває слідство і я не знаю, яку інформацію можна говорити. Я не допитаний… Підозра вручена у незаконний спосіб, поза порядком міжнародної допомоги, як цього передбачає Кримінальний процесуальний кодекс України. Цього злочину я не скоював. Усе, що можу пояснити, це абсолютні видумки, вони абсолютно безглузді. Дістаються ці справи з одного й того ж самого помийного відра, де вони спочатку фальсифікуються». 

19 січня 2021 року Тупицькому повідомили про підозру в підкупі свідка та наданні заздалегідь неправдивих свідчень, а 16 липня 2021 року — у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації.

На початку квітня 2022 року Державне бюро розслідувань почало розслідувати незаконний виїзд у Відень (Австрія) Тупицького. Слідчі вважають, що в період війни Тупицький залишив межі України без проходження прикордонного і митного контролю та без перевірки документів, які надають право на виїзд за кордон.

27 травня 2022 року Олександра Тупицького оголосили в міжнародний розшук у зв’язку з систематичним ухиленням обвинуваченого від суду.

29 липня Подільський районний суд Києва заочно арештував голову і суддю Конституційного суду України Тупицького за справою про підкуп свідка та надання заздалегідь неправдивих свідчень.

Читайте також
Сальвіні здатен допомогти путіну приїхати до Папи Франциска
Політика
Вбивці активіста з Бахмута Артема Мірошниченка вийшли на волю
Кримінал
У Перу експрезидент і його дружина отримали 15 років тюрми за відмивання грошей
Світ
Дружба із путіним до тюрми доведе, або ж до труни
Опінії
Судді ліквідованого ОАСК отримали 157 мільйонів гривень за два роки без роботи
Політика
Член ВРП Роман Маселко вчинив ДТП у стані алкогольного сп'яніння
Політика